Faruk Saraç tan moda dersi

'Populer markalar & Moda' forumunda Dine tarafından 8 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Faruk Saraç tan moda dersi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Modacı Faruk Saraç, hakim ve savcıların stresli bir iş yaptıklarını ve kendilerini rahat hissedecekleri kıyafetler tercih etmelerini belirterek, ''Hakim, savcı cübbeleri rahatsız edici çizgilere sahip. Yaka yüksekliği kişilerin çalışmasını zorlaştırır. Cübbelerde tercih edilen polyester yoğunluklu parlak kumaşlar da strese neden olur'' dedi. Adalet Bakanlığı Gazi Ek Bina Konferans Salonu'ndaki söyleşiye, Adalet Akademisi Başkanı Ahmet Hamsici, Akademi yöneticileri ve 10. adli yargı hazırlık dönemi hakim ve savcı adayları katıldı. Hakim ve savcı adaylarının moda ve kıyafetler hakkındaki sorularını yanıtlayan Saraç, stresli bir ortamda, yoğun şekilde çalışan hakim ve savcıların kıyafet seçiminde dikkatli davranmaları gerektiğini söyledi. Stresli meslek gruplarında çalışanların kıyafetlerinde polyester kumaş kullanmamaları gerektiğini hatta ev ürünlerinde de polyester kullanmamalarını öneren Saraç, hakim ve savcılara koton kumaşları tercih etmelerini önerdi.

  Hakim ve savcıların açık renk kıyafetleri tercih etmeleri halinde kendilerini daha pozitif hissedeceklerini öne süren Saraç, ''Hakim, savcı cübbeleri rahatsız edici çizgilere sahip. Yaka yüksekliği kişilerin çalışmasını zorlaştırır. Cübbelerde tercih edilen polyester yoğunluklu parlak kumaşlar da strese neden olur'' dedi.

  Saraç, hakim ve savcıların kıyafet seçiminde nelere dikkat etmesi gerektiğini de anlatarak, yuvarlak yüzlü erkeklerin dik yakalı gömlekleri, geniş yüzlülerin de kısa yakalı gömlekleri tercih etmelerini önerdi.
  Türkiye'de bürokratların ve orta yaş erkeklerin ''kendileri için değil bulundukları ortam için giyindiklerini'' öne süren Saraç, dünyada en iyi İtalyan erkeklerinin, en kötü de Alman ve Amerikalı erkeklerin giyindiğini söyledi.

  Çalışanların haftaya en sevdikleri ve kendilerine en çok yakıştırdıkları kıyafetlerle başlamasını öneren Saraç, alışverişlerin de tek tek değil, bir bütün olarak yapılmasını tavsiye etti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Faruk Saraç moda Forum Tarih
Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 14 Şubat 2011
Dr. Ömer Faruk Meriç İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Mart 2012
Faruk İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 22 Şubat 2012
Faruk Kızıklı İlköğretim Okulu Bilgileri Burhaniye Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Ocak 2012
Faruk Verimer İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş