Fakülte Kapatma En Geç 2016'da

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 1 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Fakülte Kapatma En Geç 2016'da konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bazı üniversitelerin bünyesindeki fakültelerinin kapatılması işlemi mevcut öğrencilerin mezuniyet işlemleri tamamlandıktan sonra ve en geç 2015-2016 öğretim yılı sonunda uygulamaya konulacak.

  Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

  Karar ile ''Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde bulunan teknik eğitim fakülteleri mesleki eğitim fakülteleri mesleki ve teknik eğitim fakülteleri ticaret ve turizm eğitim fakülteleri ile Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesinin kapatılması ve aynı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak yeni fakülteler kurulması'' hakkındaki 2 Kasım 2009 tarihli Bakanlar Kurulu Kararında değişiklik yapıldı.
  Kapatılmasına karar verilen fakültelerin mevcut öğrencilerin mezuniyetlerine kadar eğitime devam etmesi öngörülüyordu. Değişiklikle söz konusu fakültelerin 2015-2016 öğretim yılı sonunu geçmemek üzere görevlerini ilgili mevzuatına göre yürütmeye devam etmelerine karar verildi. Kapatma işlemi mevcut öğrencilerin mezuniyet işlemleri tamamlandıktan sonra ve en geç 2015-2016 öğretim yılı sonunda uygulamaya konulacak.

  Bakanlar Kurulunun 2 Kasım 2009 tarihli kararı ile Afyon Kocatepe Batman Cumhuriyet Düzce Fırat Gazi Karabük Karadeniz Teknik Kırklareli Kocaeli Marmara Mersin Muğla Pamukkale Sakarya Selçuk Dumlupınar ve Süleyman Demirel üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde teknik eğitim fakülteleri yerine teknoloji fakülteleri kurulması Adıyaman ve Amasya üniversitelerindeki mesleki ve teknik eğitim fakülteleri yerine teknoloji fakülteleri Gazi ve Selçuk üniversitelerindeki mesleki eğitim fakülteleri kapatılarak sanat ve tasarım fakülteleri kurulması Gazi Kırklareli Nevşehir üniversitelerindeki ticaret ve turizm eğitim fakültelerinin turizm fakültelerine dönüştürülmesi kararlaştırılmıştı.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş