Fairy Oak - İkizlerin Sırrı Kitap Özeti - Elizabeth Gnone

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 10 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Fairy Oak - İkizlerin Sırrı Kitap Özeti - Elizabeth Gnone konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fairy Oak Kitap Özet - Elizabeth Gnone Kitapları - Fairy Oak Kitap Tanıtım - Fairy Oak Kitap Fiyatı - Fairy Oak Ön Okuma  Kitap Özet

  FAIRY OAK ÜÇLEMESİNİN BÜYÜLEYİCİ İLK KİTABI
  Binlerce yıldan bu yana, tam geceyarısı olunca, Fairy Oak'taki evlerde sihirli bir olay yaşanır: Pırıltılı minik periler, heyecanlı ve pürdikkat cadılara çocukların hikâyelerini anlatır. İnanılmaz, değil mi?! Herkes bilir ki perilerle cadılar hiç anlaşamaz, cadılar da çocuklardan hiç hoşlanmaz. Ama biz Yeşildüzlük Vadisi'nde, Fairy Oak köyündeyiz ve burada her şey daima alışılmışın biraz dışında gelişir...

  Çok eski ve sihirli bir köy olan Fairy Oak, zamanın katmanları arasında gizlidir. Onu aramak isteyenin İskoç düzlükleri ile Normandiya resifleri arasında, Britanya'nın çiçekli bir vadisinde, İrlanda'nın yeşil çayırları ile okyanusa bakan körfezler arasında yolculuk etmesi gerekir. Köyde hem sihirli varlıklar hem de insanlar yaşar, ama bunları birbirinden ayırt etmek güçtür.

  Gerçekten de, periler, büyücüler, cadılar ve sıradan halk buradaki taştan evlerde o kadar uzun zamandır bir arada yaşamaktadır ki, artık kimse birbirinin tuhaflıklarının farkında değildir.

  Hem onca zamandan sonra herkes biraz da birbirine benzemiştir! Yalnızca çok, ama çok küçük olan, ışık saçan… ve uçan periler dışında! Vadinin büyücüleri ve cadıları köyün çocuk- larıyla ilgilensinler diye onları çağırırlar. İşte bu öyküyü bizlere anlatan da onlardan biri: İkiz kızlar Vaniglia ile Pervinca'nın perisi, Mutlu.


  [​IMG]

  Fairy Oak - İkizlerin Sırrı

  Elizabeth Gnone
  · Pegasus Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9786054456024
  · Sayfa Sayısı : 280
  · Çevirmen : Meltem Görgün
  · Etiket Fiyatı : 19.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş