Facebook'taki aldatmacaya inanmayın!

'İnternet ve Network' forumunda Dine tarafından 2 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Facebook'taki aldatmacaya inanmayın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Facebook'ta Gold Hesap diye birşeyin olmadığı açıklandı.
  Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, Facebook Gold Hesabı diye bir şey olmadığını ancak, internet sahtekarlarının böyle bir şeyin olduğuna inandırabileceğini kaydetti.
  CounterMeasures isimli blogda, internet kullanıcılarını internet sahtekarlarına karşı uyaran Ferguson, şunları kaydetti:
  ''Gold Üyelik Oltası birkaç yıldır aramızda geziniyor, Bedavayken yükseltim yapın gibi adlar taşıyan, reklamdan arındırılmış alan, zengin işlevsellik gibi birçok vaatte bulunan Facebook sayfaları oluşturuldu.
  Facebook Gold Hesabı diye bir şey yok ama internet sahtekarları sizi böyle bir şeyin olduğuna inandırabilir. Bu türde oltalardan kaçınmak için arkadaşlarınıza ya da adres defterinizdeki kişilere herhangi bir şeyi iletmeden önce, araştırın. Online bir anketin sonuçlarını almak için kesinlikle telefon numaranızı vermeyin; eğer size sonuçları web sitesinde gösteremiyorlarsa, görmeye değecek bir şey yoktur.
  Facebook'un kendisinden duymadınızsa, hiçbir Facebook işlev eklemesi/çıkarması/ödemesi masalına inanmayın. Suçlular hiç şüphesiz Facebook'un popülaritesinin farkındadır ve bunu kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak isterler.''
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook'taki aldatmacaya inanmayın Forum Tarih
Facebook'taki büyük yalan İnternet ve Network 18 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş