Facebook'da bir yılda kaç dakika geçiriyoruz?

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Facebook'da bir yılda kaç dakika geçiriyoruz? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nisan ayında Facebook kullanıcıları 13,9 milyar dakikalarını sitede harcadılar. Bir sene önce ise kullanım süresi sadece 1,7 milyar dakikaydı. Yedi kat artan kullanım süresi Facebook'un sosyal siteler arasındaki üstünlüğünü iyice perçinlediğini gösteriyor.

  MySpace ise 5 milyar dakika ile Facebook'un ardından ikinci sırada geliyor. MySpace için bu değer geçen seneye oranla %31'lik bir düşüş anlamına geliyor.

  Ama Facebook'un bu üstünlüğü birinciliğin garanti olduğu anlamına gelmiyor. Alt sıralardan rekor bir hızla yükselen Twitter, 2009 Nisan ayındaki 300 milyon dakikalık kullanım oranı ile %3712 artış sağlamış durumda. Yani geçen senenin 37 katı...

  Nielsen araştırma şirketinin yaptığı araştırma eski MySpace kullanıcılarının büyük oranda Facebook'a kaydığını gösteriyor. Ama ne Facebook ne de MySpace bu listeye demir atmış değil. Friendster'ın gündemde olduğu, MySpace'in yenilemez kabul edildiği zamanları da hatırlamak gerek.

  Twitter ise oldukça ilginç bir grafiğe sahip. Patlama yaparak artan kullanım süresine rağmen Twitter kullanıcıları pek sadık değil: Siteye üye olup bir ay boyunca kullanan üyelerin bir sonraki ay geri dönmeme oranı %60. Ünlülerin hayatlarını bu mikro-blog sitesine a açmalarının kullanıcı sayısını büyük oranda arttırdığı bir gerçek. Ama Twitter kullanıcılarını tekrar geri getirmenin bir yolunu bulamazsa, grafiği yakında yokuş aşağı yuvarlanmaya başlayabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook'da yılda kaç Forum Tarih
Facebook'da İsim Değiştirme İnternet ve Network 3 Aralık 2011
Bing, Facebook'dan Medet Umuyor İnternet ve Network 24 Mart 2010
Osmanlı hangi yüzyılda toprak kaybetmeye başladı kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
15. yüzyılda yaşayan bir kaşif olsaydınız keşif gezisine çıkarken yanınıza ne alırdınız kısaca Sorular ve Cevaplar 8 Şubat 2017
Kaçıncı yüzyıldayız 2017 Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 28 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş