Facebook Your Account has been disabled? nedir

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Facebook Your Account has been disabled? nedir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evet bu yazıyı gördünüz ve facebook profilinize giriş yapamıyorsunuz. Facebook birçok nedenden dolayı profilinizi kullanıma kapatabilir. Mesken.Gen.Tr olarak bu duruma maruz kalmamak için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

  Facebook'ta gereksiz olan bir çok fonksiyon vardır. Gereksiz gördüğünüz işlemleri merakınızı giderene kadar deneyip kullanabilirsiniz. Fakat bir aşamadan sonra bu işlemleri abartmanın da bir anlamı yok. Sonuçta facebook dünya üzerinde anlık olarak yüzbinlerce kişinin kullandığı bir platform. Bazı kısıtlamalarla sağlıklı yayınını sürdürebilir. Genel uyarımızı yaptıktan sonra facebooktan hangi nedenle atılabileceğiniz konusunda notlar ekleyelim:


  Facebookta oldukça fazla grup bulunuyor. Bir günde 5'den fazla gruba üye olmayın. Üye olmak istediğiniz gruplara zaman aralıklarıyla üye olabilirsiniz. toplamda 100'den fazla gruba üye iseniz gereksiz grupların silme zamanı gelmiştir. Fakat üst limiti merak ediyorsanız 200 gruptur.

  Facebook'taki kişisel bilgilerin doğruluğunu kayıt olurken taahüt ederek üye oluyorsunuz. Eğer kişisel bilgilerinizde bir değişiklik yaptıysanız ki özellikle ünlü ismi gibi isimler kullandıysanız ve bunlar suistimal raporlama mailine şikayet edildiyse, Hesabınız kapatılacak demektir.

  Facebook'ta kişisel sitenizin, facebook uygulamanızın yada grubunuzun reklamını abartılı bir şekilde yaparsanız ve bu şikayet edilirse facebook hesabınız büyük ihtimalle geri açılmamak üzere kapanabilir.

  Facebook'ta arkadaşlarınıza mesaj yazarken aynı mesajı birçok arkadaşınızın profil duvarına eklemeyin. Bu Basit bir spam korumasıdır. Spam filtreleri sizin aynı mesajı atarak reklam yada rahatsızlık verme eğiliminde olduğunuz ihtimaline dayanarak sizin profilinizi erişime kapatabilir.

  Facebook'ta aynı kişiyi kısa zamn içinde tekrar tekrar aramayın. Bu da aynı mesajın yazılması gibi spam filtrelerine takılarak otomatik güvenlik sisteminin sizin hesabınızı kapatmasına neden olur. Fakat genellikle bu durumda süreli olarak aramayı kapatabiliyorlar.

  Facebook'ta birine tehdit içerikli, küfürlü yada kurallara aykırı başka bir mesaj göndermişseniz ve bu durumdan dolayı şikayet edilmişseniz, hesabınız kapatılabilir.

  Facebook'taki uygulamaların aşırı kullanımı sebebiyle geçici olarak yada kalıcı bir şekilde facebook üyeliğiniz kapatılabilir.

  Facebook üyeliğiniz kapandığı takdirde aşağıdaki mail adreslerinden birine Facebook�a üye olduğunuz mail adresinden bir Mail atmanız gerekir;
  - disabled@facebook.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
  - appeals@facebook.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
  - info@facebook.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

  Örnek mail şablonu:


  Dear Sir / Madam,
  I wasnt login the Facebook. These pages always gave that message ( Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here) Please help me.
  What can I do about that? Why did you cancel or disable my account?
  Please open my account. If I did a wrong thing, I apologize you. I m waiting your suggests and soonest reply
  Best regards
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Eline sağlık paylaşım için sağol..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook Account been Forum Tarih
Facebook arama geçmişini silmek Sosyal Paylaşım Siteleri 15 Ağustos 2015
Facebook neden açılmıyor? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 4 Mart 2014
Facebook Beni Kim Silmiş Öğren Sosyal Paylaşım Siteleri 4 Şubat 2014
Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açılır Sosyal Paylaşım Siteleri 28 Ocak 2014
Face Resimli yeni yıl mesajları paylaş Facebook Diğer Resimler 16 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş