Facebook yüzünden kovuldu

'Garip olaylar' forumunda NeslisH tarafından 29 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Facebook yüzünden kovuldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Geçtiğimiz Cuma günü bilgisayar karşısında çalışamayacağını, karanlık bir ortamda yatması gerektiği gerekçesiyle işinden izin alan, İsviçreli sigorta firmasında çalışanı kadın, patronunun Facebook'taki aktivitesini görmesinin ardından işinden oldu.

  İsviçreli "Nationale Suisse" isimli sigorta firmasının çalışanı olduğu belirtilen kadın, firmanın yaptığı açıklamaya göre "Facebook'ta dolaştığı için değil, bilgisayar karşısında bulunamayacağını ifade ettiği halde bilgisayarda vakit geçirerek, çalışana olan güveni suistimal ettiği için" işten çıkarıldı.

  İsmini açıklamaktan kaçınan çalışan, 20 Minuten gazetesine verdiği röportajda, Facebook'u yatağında, iPhone için geliştirilmiş olan mobil yazılım üzerinden gezdiğini ifade ederek, işverenini kendisini gizlice izlediği ve diğer çalışanları kullanarak gönderdiği arkadaşlık teklifleri ile tuzağa düşürmeye çalıştığı için şikayet edeceğini belirtti.

  Nationale Suisse firması, gizlice takip etme konusunda yapılan suçlamayı reddederek, çalışanlarının geçtiğimiz Kasım ayında, Facebook şirket genelinde yasaklanmadan önce arkadaş listesine ekleyen bir çalışma arkadaşının rastgelmesi sonucunda sosyal ağ sitesi üzerinde dolaştıklarını fark ettiğini açıkladı. [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook yüzünden kovuldu Forum Tarih
Facebook arama geçmişini silmek Sosyal Paylaşım Siteleri 15 Ağustos 2015
Facebook neden açılmıyor? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 4 Mart 2014
Facebook Beni Kim Silmiş Öğren Sosyal Paylaşım Siteleri 4 Şubat 2014
Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açılır Sosyal Paylaşım Siteleri 28 Ocak 2014
Face Resimli yeni yıl mesajları paylaş Facebook Diğer Resimler 16 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş