Facebook tasarım değiştiriyor

'İnternet ve Network' forumunda Dine tarafından 4 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Facebook tasarım değiştiriyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Facebook tasarım tasarımını değiştirdi.

  Facebook yine rahat edemedi! Değişiklik üstüne değişiklik yapan sosyal ağ bu sefer doğru mu yapıyor?

  Facebook'un daha önce ortaya çıkan yeni arayüz tasarımı üzerinde değişiklikler yapıldı. İlk projeden pek de memnun olmayan Facebook, 5 temel değişikliğe gitti.
  Yeni tasarımın ne zaman hayata geçeceği belli olmasa da bu küçük görünen değişiklikler, Facebook'un uzun vadeli hedeflerini ortaya koyar nitelikte. Daha önceki haberlerimizde Facebook'un bir diğer popüler sosyal ağ olan Twitter ve dünyanın en büyük arama motoru Google ile olan rekabetine ve planlarına yer vermiştik.
  Yapılan değişiklikleri duyunca, siz de hangi amaçla yapıldıklarını göreceksiniz...

  İşte yeni arayüz

  [​IMG]
  1. Bütün uyarılar sol üst köşeye alındı. Uyarılar, istekler ve gelen kutusu Facebook logosunun yanında yer alıyor. Sohbet kutucuğu aşağıdaki yerini koruyor.
  2. Yeni tasarımda aramaya daha fazla önem verilmiş. Sağ üst köle yerine sayfanın ortasına yerleştirilen arama kutusu, daha fazla arama yapılmasına sebep olacak. Gerçek zamanlı Facebook içi arama motoru, Twitter ve Google ile rekabette önemli bir adım.
  3. Ana içeriğin yeni bir çerçevesi var. Sol taraftaki bölümü ve uyarıları ana Facebook haber güncellemelerinden ayırıyor.

  Daha kullanışlı bir mesaj kutusu
  [​IMG]
  4. Profil resmi ve durum, ana sayfada yer alıyor. Ana sayfanın mevcut tasarımında bütün arkadaşların güncellemeleri yer alırken, güncel olmayan durum orada yer almıyor. Böylece kullanıcının eski durumunu güncellemeyi hatırlaması hedefleniyor.
  Sol üstteki kısımda yer alan kullanıcı resmi ve en güncel durum bilgisi ve bunu değiştirme seçeneğinin kolaylık sağlaması hedefleniyor.
  5. Ana sayfadan ayrılmadan posta kutusuna gelen mesajları görme imkanı getirilmiş. Bu çok önemli bir değişiklik ve özel mesajların daha çok kullanılmasını sağlayacak.
  Facebook'un görünüşü ilk bakışta çok değişmemiş gibi dursa da, kullanıcıları daha aktif olmaya yöneltmek için önemli değişiklikler yapılmış. Kullanıcıların bu değişikliklere nasıl tepki vereceğini ise bekleyip göreceğiz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook tasarım değiştiriyor Forum Tarih
Facebook arama geçmişini silmek Sosyal Paylaşım Siteleri 15 Ağustos 2015
Facebook neden açılmıyor? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 4 Mart 2014
Facebook Beni Kim Silmiş Öğren Sosyal Paylaşım Siteleri 4 Şubat 2014
Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açılır Sosyal Paylaşım Siteleri 28 Ocak 2014
Face Resimli yeni yıl mesajları paylaş Facebook Diğer Resimler 16 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş