Facebook rekor kırdı

'İnternet ve Network' forumunda Dine tarafından 9 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Facebook rekor kırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnternet üzerinden sosyal paylaşım sitesi ''Facebook''un kullanıcı sayısı dünya genelinde 400 milyona ulaştı.
  Yeryüzündeki her on kişiden birinin kullandığı site, kendi alanında dünyanın bir numarası haline geldi.
  Fransız La Tribune gazetesindeki habere göre, bu ay altıncı yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan site, Nisan 2009'dan bu yana kullanıcı sayısını ikiye katladı. Şirketin Aralık ayında yaptığı açıklamada ise sitenin kullanıcı sayısının 350 milyon olduğu belirtilmişti.
  Facebook'un kullanıcı sayısındaki bu artışta, sitenin girişinde yapılan basit bazı değişikliklerin neden olduğu belirtiliyor.
  Sitenin kurucusu Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, ''Facebook'un altınca yaşını ve kullanıcı sayısının 400 milyona ulaşmasını kutlamak için en çok hoşlandığımız şeyi yapacağız; insanlar için hizmetlerimizi geliştireceğiz'' dedi.
  Zuckerberg, ''Facebook'un büyüdüğünü görmekten, dünyanın her yerinden insanların sitemizi kullanarak bilgiyi, büyük olaylarmış gibi küçük hikayeleri paylaşmasından ve birbirlerini önemseyen insanların iletişim halinde kalmalarından memnuniyet duyuyoruz'' diye konuştu.
  İnternet üzerinden sosyal paylaşım sitesi ''Facebook'', üç ABD'li genç tarafından 2004 yılı Şubat ayında kuruldu. Harvard Üniversitesi öğrencileri Mark Zuckerberg, Dustin Moscovitz ve Chris Hughes'un arkadaşlarıyla iletişim sağlamak için kurduğu sitenin bugün Kaliforniya Palo Alto'daki merkezinde yüzlerce çalışanı bulunuyor.
  Uzun süre sitenin daha verimli hale getirilmesinin yolları arandıktan sonra nihayet geçen Eylülde Facebook, giderlerinden çok kazandığını açıkladı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook rekor kırdı Forum Tarih
Facebook arama geçmişini silmek Sosyal Paylaşım Siteleri 15 Ağustos 2015
Facebook neden açılmıyor? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 4 Mart 2014
Facebook Beni Kim Silmiş Öğren Sosyal Paylaşım Siteleri 4 Şubat 2014
Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açılır Sosyal Paylaşım Siteleri 28 Ocak 2014
Face Resimli yeni yıl mesajları paylaş Facebook Diğer Resimler 16 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş