Facebook Profil Resmi Gizleme ve Gizlilik Ayarları

'İnternet ve Network' forumunda SeLeN tarafından 16 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Facebook Profil Resmi Gizleme ve Gizlilik Ayarları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  facebook ayrıntılı gizleme ayarları - facebook gizlilik ayarları - facebook hesap gizliliği - facebook profil resmi gizlemek - facebookta profil resmini gizleme  Aslında facebook’ta kişisel bilgileri gizlemek ve profil resminizi/gizliliğinizi sağlamak için yapmanız gerekenler bazı yolları izlemekten geçiyor.

  Facebook’ta profil resmimi veya diğer bilgilerimiz nasıl gizleyebilirim şeklinde sorular soranlardansanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

  Tabi ki öncelikle facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Sonra sırasıyla şu yolları izleyin;

  1. Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda önünüze gelen ekranda menülerin üst kısmında bulunan Ayarlar seçeneğinin üzerine gelin ve burada alta doğru açılan seçenekler arasında facebook gizlilik ayalarınızı yapmak için Gizlilik Ayarları seçeneğine tıklayın.

  2. Önünüze gelecek olan sayfada Facebook Bilgilerinizi kimlerin görebileceği tek tek belirtilmiştir. Hangi bilgilerinizi kimlerin görebileceğini tek tek seçip düzenleyebilirsiniz. Facebook bilgilerinizi kimlerin görebileceğini seçerken 3 seçenek var. Bunlar; herkes, arkadaşlarım ve arkadaşlarımın arkadaşları.

  Herkes: Bu seçeneği seçtiğiniz taktir de arkadaşlarınız, arkadaşlarınızın arkadaşları ve diğer tüm internet kullanıcıları tüm bilgilerinizi görebilir.

  Sadece Arkadaşlarım: Bu seçeneği seçerseniz profil bilgileriniz sadece facebook’ta arkadaşlık davetlerini kabul ettiğiniz kişiler tarafından görülecektir.

  Arkadaşlarımın Arkadaşları: Bu seçenek ile profil bilgilerinizi arkadaşlarınızın yanı sıra onlarında arkadaşları görebilecektir.

  Eğer gizlilik durumunuz Önerilen olarak ayarlanmış ise facebookta yaptığınız tüm hareketler herkes tarafından izlenebilir. Gizliliğe önem verenlerdenseniz facebook hesap gizliliğinizi en kısa zamanda yapmalısınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook Profil Resmi Forum Tarih
Face Profil Resmi Gizlemek, Facebook Profil Resmi Nasıl Gizlenir İnternet ve Network 19 Ocak 2013
Facebook Profilden ''Abone Ol'' Özelliğini Kaldırmak İnternet ve Network 7 Ekim 2011
Facebook'ta Profilime Koyduğum Resimleri Nasıl Silerim İnternet ve Network 23 Ağustos 2011
Facebook’ta Profil Bilgilerine Kardeşleri Ekleme İnternet ve Network 9 Ocak 2011
Facebook profilinize kimler bakmış? İnternet ve Network 2 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş