Facebook - Facebook'tan Gmail'e Rakip Ücretsiz e-posta Hizmeti

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_inci tarafından 15 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Facebook - Facebook'tan Gmail'e Rakip Ücretsiz e-posta Hizmeti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Facebook'tan Gmail'e rakip ücretsiz e-posta hizmeti

  Google ile Facebook arasında sürmekte olan gizli rekabet önümüzdeki Pazartesi günü yeni bir boyut kazanacak. Sosyal ağ devi gelecek hafta başında “Gmail katili” olarak nitelendirilen yeni servisini tanıtmayı planlıyor. Facebook içinde Project Titan olarak adlandırılan bu servisin, kullanıcılara @facebook.com uzantısıyla hizmet verecek web tabanlı bir e-posta platformu olduğu düşünülüyor.

  [​IMG]

  Kaynakların belirttiğine Titan sadece mevcut Facebook mesajlaşma sistemine dışarıya mesaj gönderme ve POP erişimi sağlamakla kalmayacak, bunlar geniş kapsamlı bir Gmail alternatifinin ilk adımlarını oluşturuyor. Gmail’in Öncelikli Posta Kutusu benzeri bir işlevin de ekleneceği, benzer servisin Facebook arkadaşlarının bilgilerine ve kullanıcıların etkileşim geçmişine göre gelen mesajlarda filtreleme yapacağı belirtiliyor. Ayrıca Facebook fotoğraf paylaşma servisi, etkinlik yöneticisi ve yeni tanıtılan yerel fırsatlar sistemiyle de entegrasyon sağlanacak.


  Titan Projesi’nde Microsoft’un da parmağı olduğu gelen haberler arasında. ZDNet’in kaynağından aldığı bir habere göre Facebook yeni web tabanlı e-posta servisini Microsoft’un Word, Excel, PowerPoint ve OneNote ofis programlarının çevrimiçi versiyonu olan Office Web Apps’e de entegre edecek.


  Kişisel verilerimizi yüklediğimiz Facebook’un emaneti nasıl koruduğu konusunda sürekli bir tartışma olsa da, iş dünyası da rotasını Facebook’a doğru çevirmekte. Gartner’ın yeni bir çalışmasının sonuçlarına göre 2014 yılına gelindiğinde çalışanların yüzde 20′si sosyal ağları iş ilişkilerini kontrol etmek amacıyla kullanıyor. olacak. Ayrıca 2012 yılındaki e-posta hesaplarının yüzde 10′u bulut tabanlı servisler üzerinde tutuluyor olacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook Facebook'tan Gmail'e Forum Tarih
Facebook'tan Müzik Dinlemek ve Şarkı Paylaşmak İnternet ve Network 20 Mart 2010
Facebook'tan borç takibi İnternet ve Network 19 Mart 2010
Facebook'tan olay patent! İnternet ve Network 2 Mart 2010
Facebook'tan Türkiye'ye mesaj var! İnternet ve Network 22 Ocak 2010
Facebook'tan kaçış yok İnternet ve Network 7 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş