Facebook Connect genişliyor

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Facebook Connect genişliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Facebook Connect genişliyor

  Facebook Connect, üyelerin başka ağ sitelerine aynı hesap bilgfileriyle girmesine olanak sağlıyor.

  Facebook'un mayıs ayında başlayan ve üyelerinin başka ağ sitelerine Facebook hesap bilgileriyle girip oralarda neler döndüğünü görmelerine olanak tanıyan veri paylaşma hizmeti Facebook Connect, yeni sitelere yayılıyor.

  Facebook Connect sayesinde dalınabilecek siteler arasında Digg, CNET, Seesmic, StumbleUpon, Twitter ve Vimeo gibi meşhur mekanlar yer alıyor. Facebook Connect, bu sitelerden birinde bir şeylerle uğraşan (örneğin Vimeo'da video izleyen) bir kullanıcının, Facebook arkadaşlarını yaptığı işi paylaşmaya (örneğin videoyu onunla izleyip yorumlamaya) davet edebiliyor.

  "Mahremiyet ihlali" olayının ayyuka çıktığı, firmaların mümkün olduğunca çok kişi bilgisi edinip bunları gözü gibi sakındığı günümüzde, Facebook'un yaptığı bu hareket belaya ve davaya davet çıkarmak gibi görünüyor. Öte yandan, insanların her siteye ayrı ayrı bilgi girip şifre verme gereğinin ortadan kalkması ve normalde sosyal bir yanı olmayan sitelerin, çevrimiçi paylaşım odaklı Web 2.0 çağına ayak uydurabilir hale gelmesi de Facebook Connect'in önemli getirileri gibi görünüyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş