Fındık Üreticisi AKP Binasını Taşladı

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Fındık Üreticisi AKP Binasını Taşladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar


  Fındık Üreticisi AKP Binasını Taşladı
  [​IMG]


  Sakarya'nın Kocaali İlçesi'nde Fındık Taban Fiyatının Açıklanmasından Sonra Aralarında Bahçeleri 2/b Kapsamında Olması Nedeniyle Fındıklarını Toprak Mahsulleri Ofisi'ne Teslim Edemeyenlerin de Bulunduğu Yaklaşık 1000 Fındık Üreticisi Fiskobirlik Genel Başkanı'nı ve AKP İlçe Binasını Taşlayarak Tabelasını İndirmek İstedi.

  Sakarya’nın Kocaali İlçesi’nde fındık taban fiyatının açıklanmasından sonra aralarında bahçeleri 2/B kapsamında olması nedeniyle fındıklarını Toprak Mahsulleri Ofisi’ne teslim edemeyenlerin de bulunduğu yaklaşık 1000 fındık üreticisi Fiskobirlik Genel Başkanı’nı ve AKP ilçe binasını taşlayarak tabelasını indirmek istedi.

  Kocaali İlçesi’nde fındık taban fiyatını protesto eden üreticiler, ilçedeki Zafer Meydanı’nda toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine kalabalık Ziraat Odası’nın camlarını taşladı. Buradan AKP İlçe kilatı binasına kadar yürüyen gruptan bir kişi çatıya çıkarAK Parti tabelasını indirmeye çalıştı. Tabelaya tekme atan ve vuran kalabalık taş atıp binanın camlarını kırdı. Öfkeli üreticiler daha sonra Fiskobirlik Başkanı Lütfü Bayraktar’ın bürosuna ilerleyerek saldırıda bulundu. Polis, büroyu da taşlayan kalabalığa müdahale ederken gözyaşartıcı gaz sıktı.

  Protesto için fındık ağaçlarını kesti

  SAKARYA’nın Karasu ilçesi Darıçayırı beldesi Paralı köyünde, 2B niteliğindeki fındık bahçesi sahibi Yusuf Küçükşahin, balta ve motorlu testereyle fındık ağaçlarını keserek, fındık taban fiyatlarını ve hükümeti protesto etti. Hükümetin açıkladığı fındık müdahale alım fiyatları nedeniyle ağaçlarını kesmek zorunda kaldığını belirten Küçükşahin, "30 dönüm fındık bahçem var. Fındığı 4 YTL’den satamadık. TMO tapulu arazi olmadığı için bizden fındık almıyor. Fındık bahçemizin tapusu olmadığı için TMO’ya fındık veremiyoruz ve tüccarın eline düşüyoruz. Tüccar bizden 2 YTL 30 YKr’den alıyor" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fındık Üreticisi Binasını Forum Tarih
Fındık yetişme koşulları kısaca Doğa ve Bitkiler 1 Şubat 2017
Fındık tüccarı fındığını en iyi şekilde Avrupa'ya nasıl ihraç edebilir? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Fındık en çok hangi bölgede yetişir Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 26 Şubat 2014
Fındıklı Makarna Tarifi Yapılışı Mutfağımız Yemeklerimiz 11 Temmuz 2012
Sait Faik Abasıyanık Fındık Kitabı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 4 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş