Ezgi Mola Kimdir-Ezgi Mola Hayatı-Ezgi Mola Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ezgi Mola Kimdir-Ezgi Mola Hayatı-Ezgi Mola Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adı Soyadı: Ezgi MOLA
  Doğum Tarihi: 29-03-1983
  Doğum Yeri: Istanbul
  Eğitim : Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü  Oynadığı Diziler
  Canım Ailem
  Sınıf
  Senden Başka
  Sultan Makamı
  Hırsız Polis
  Sevinçli Haller
  Unutma Beni
  Görünmez Adam


  Oynadığı Sinema Filmleri
  Hayatımın Kadınısın
  Hokkabaz
  Organize İşler
  Karate Can


  Aldigi Oduller

  12.Sadri Alisik Odulleri,2007
  En Iyi Yardimci Kadin Oyuncu Hayatimin Kadinisin


  alıntı
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ezgi Mola Kimdir?Biyografisi

  [​IMG]


  1983 İstanbul'da doğdu. Hasan Ali Yücel İlkokulu'na , Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu'na , Kadir Rezan Has Ortaokulu'na , Halit Armay Lisesi'ne gitti. 2000 yılında Akademi İstanbul da okudu ardından lise yıllarında kurslarına gittiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı ve çok keyif aldığı 4 yılı bölüm birincisi olarak bitirdi.


  Aydoğan Temel ile tanıştı.. 2 sene tiyatro eğitimi aldı ve Aydoğan'ın adında ve önderliğinde bir kaç arkadaşı daha tiyatro kurdular ve Çürük Elma adında bir gençlik oyununda oynadı.

  Lise ikinci sınıfa giderken Kartal Tibet'in yönettiği ilk dizisi Karate Can ile ilk TV dizisi deneyimini kazandı. Ardından 2002 senesinde Eti Form reklamlarında oynadı.Yine 2002 senesinde başrollerini Şevket Altuğ ve Metin Şentürk'ün paylaştığı Türkan Derya'nın yönetmenliğini yaptığı Unutma Beni adlı dizide oynadı.2003 senesinde Aydın Bulut'un yönettiği Sultan Makamı dizisinde oynadı. 2004 yazında Sadullah Şentürk'ün yönettiği Görünmez Adam adlı dizide oynadı.

  2004 senesinde BKM ile tanışmasına vesile olan önce Haluk Bener daha sonra Bora Tekay'ın yönettiği Sevinçli Haller adlı sit-com'da oynadı.2005 yazında yine BKM'nin yaptığı Aydın Bulut'un yönettiği Hızlı Adımlar adlı TV filminde yer aldı. 2005 senesinin Kasım ayında BKM daha önceki tanışıklık ile BKM Atölye'ye Ezgi'yi de çağırdılar.

  2005 senesinde Türkan Derya'nın yönettiği TMC'nin yaptığı Hırsız Polis dizisinde yer aldı,Uğur Yücel ile bu dizide tanıştı-ki hedeflerinden biriydi bu- 2005 senesinde Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Organize İşler'de rol aldı iki bu sinema filmi Ezgi'nin ilk sinema filmi oldu-2006 senesinde BKM Mutfak'ta sahneye çıkmaya başladı.Yine 2006 senesinde yine BKM'nin yaptığı Cem Yılmaz ve Ali Taner Baltacı'nın yönetmenliğini üstlendiği Hokkabaz adlı sinema filminde minnacık yer aldı.

  2006 senesinde TMC yapımcılığında Uğur Yücel'in yönettiği Hayatımın Kadınısın adlı sinema filminde Türkan Şoray ile karşılıklı oynama şerefine nail oldu iki bu da Ezgi'nin bir hedefiydi- Bu film Ezgi'ye 2007 Sadri Alışık En İyi Yardımcı Kadın ödülünü getirdi.

  2007 senesinin yazında Timur Savcı'nın yapımcılığını Metin Balekoğlu ve ardından Jale İncekol'un yönetmenliğini üstlendiği Senden Başka disizinde oynadı.2007 senesinde yine BKM'nin yaptığı Haldun Dormen'in yönettiği Hisseli Harikalar Kumpanyası'nda oynadı.

  2008 senesinde yine BKM'nin yaptığı Metin Balekoğlu'nun çektiği Sınıf adlı dizide halen oynamakta..Aynı zamanda yine 2008 senesinde Tmc'nin yapımcılığını üstlendiği Uğur Yücel'in yönetmenliğini yaptığı Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com ile yakında ekranlarda ve en pozitif şekilde ve nerdeyse sürekli gülerek hayatına devam ediyor... [FONT=Palatino
  Linotype]
  [/FONT]

  Film Yıl Rolü Senden Başka Yönetmen: Metin Balekoğlu 2007 Hayriye Hayatımın Kadınısın Yönetmen: Uğur Yücel 2006 Ahu Hokkabaz Yönetmen: Cem Yılmaz 2006 Hemşire Organize İşler Yönetmen: Yılmaz Erdoğan 2005 Berrak Hırsız Polis Yönetmen: Türkan Derya 2005 Gülay Sevinçli Haller Yönetmen: Haluk Bener 2004 Görünmez Adam Yönetmen: Sadullah Şentürk 2004 Hızlı Adımlar Yönetmen: Aydın Bulut 2004 Selen Sultan Makamı Yönetmen: Aydın Bulut 2003 Seda Unutma Beni Yönetmen: Türkan Derya 2002 Seda Karate Can Yönetmen: Kartal Tibet 2001 12. Sadri Alışık Ödülleri - 2007 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Hayatımın Kadınısın
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ezgi Mola Kimdir Forum Tarih
Ezgi Mola Kimdir - Ezgi Mola Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 29 Kasım 2011
Ezgi Mola - Ezgi Mola Resimleri - Resimlerle Ezgi Mola Sanatçı-Ünlü Resimleri 5 Ekim 2009
Gezgin Şehmuz İznik'te Çocuklara Masallar Fıkralar 11 Eylül 2016
Ezgi Asaroğlu Kimdir, Ezgi Asaroğlu Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 8 Temmuz 2013
Sena Sezgi Akay Kimdir Biyografi & Otobiyografi 17 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş