Explorer'daki açık için 'acil' yama

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Explorer'daki açık için 'acil' yama konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft, web tarayıcısı İnternet Explorer'daki güvenlik açığını düzeltmek için bugün bir acil yama yayımlayacağını açıkladı. Yama ne zaman nasıl aktif hale gelecek?


  Dünyanın en büyük yazılım şirketinden yapılan açıklamada, otomatik güncellemeyle aktif hale gelecek bu yamanın TSİ 20.00'de yayımlanacağı belirtilerek, sorunun belirlenmesinden sonra Microsoft mühendislerinin sekiz saat içinde çözüm geliştirdikleri kaydedildi.
  Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısının sahibi Microsoft, normal güvenlik güncellemesini gelecek ay yapacak.
  İnternet güvenlik uzmanları, dünyanın en yaygın kullanılan web tarayıcısı İnternet Explorer'da büyük bir açığın bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından, sorun giderilinceye dek kullanıcılara başka bir internet tarayıcısı kullanmaları salık vermişlerdi.
  İnternet uzmanları, Microsoft'un İnternet Explorer tarayıcısındaki açığın, internet korsanlarına özellikle Çince web sitelerini kullananların bilgisayarlarını ele geçirme ve şifrelerini çalma imkanı verebileceğini belirtmişlerdi.
  Microsoft da yaptığı açıklamada, tarayıcının en yaygın şekilde kullanılan yedinci versiyonuna (IE7) yönelik saldırılar tespit ettiklerini kaydederek, ancak diğer versiyonların da potansiyel tehlike altında olduğu uyarısında bulunmuştu.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş