"Explorer'da açık var rakip yazılım kullanın"

'İnternet Explorer hakkında herşey' forumunda Siraç tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  "Explorer'da açık var rakip yazılım kullanın" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  "Explorer'da açık var rakip yazılım kullanın"

  Dünyanın en çok kullanılan internet ağ tarayıcı yazılımı İnternet Explorer'da güvenlik açıkları ortaya çıktı. Bu açıklar korsanların, başka bilgisayarları kontrol etmesini sağlıyor..

  Microsoft'un internette ağ tarayıcı yazılımı İnternet Explorer'a yönelik yeni bir casus virüsün hızla yayıldığı bildirildi. İnternet Explorer'ı kullananların bilgisayarı, bu virüs sayesinde kolaylıkla başka birisi tarafından kontrol altına alınabiliyor. Konuyu Microsoft incelemeye alırken müşterilere geçici olarak başka ağ tarayıcısı yazılımları kullanmaları tavsiye ediliyor. Microsoft yatığı açıklamada sorunu çözmek için acil olarak alternatif bir yazılımın geliştirildiğini belirtti.
  [​IMG]
  BÜTÜN VERSİYONLAR SORUNLU
  Dünyanın en çok kullanılan internet yazılımı olan İnternet Explorer'in 7. versiyonuna daha önce de saldırılar yapıldığını dile getiren Microsoft, diğer versiyonların da potansiyel olarak güvenli olmadığını söylediler.
  İsveç'te SVD gazetesine konuşan bir uzman, kullanıcının Explorer vasıtasıyla bir web adresine bağlandığında, başka bir web sitesine yönlendirildiğini, orada bir 'jawa script'i yüklemesi istendiğini ve daha sonra da kullanıcının bilgisayarına casus programın bulaştığını söyledi. Kaja Narum isimli uzman, bu durumu kullanıcıların fark edemeyeceğini ve bilgisayar korsanlarının özel dosyalara sızabileceğini kaydetti.


  Narum, Explorer'ın bütün versiyonlarında aynı problemin yaşandığını ifade ederken, özellikle versiyon 7'de riskin en yüksek seviyede olduğuna işaret etti. Narum Explorer yüzünden meydana gelen bilgisayar mağduriyetlerinin en çok Asya'da yaşandığının altını çizdi.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Explorer'da açık rakip Forum Tarih
Microsoft'tan ısrarla Explorer'da açık var uyarısı! İnternet Explorer hakkında herşey 10 Mart 2010
Explorer'da yeni açık İnternet Explorer hakkında herşey 5 Şubat 2010
Explorer'daki açık için 'acil' yama Bilim & Teknoloji 17 Aralık 2008
Internet Explorer'da dönüm noktası İnternet ve Network 10 Ocak 2010
Windows 7': Windows Explorer'daki Libraries Bölümünü Kaldırın Windows 7 6 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş