Evreneseoğlu İlköğretim Okulu Bornova İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 5 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Evreneseoğlu İlköğretim Okulu Bornova İzmir konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Evreneseoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Evreneseoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Evreneseoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Evreneseoğlu İlköğretim Okulu İletişim

Evreneseoğlu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz İzmir İli –Bornova İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Evrenesoğlu İlköğretim Okulu olarak Milli Eğitim Temel kanununu doğrultusunda eğitime hizmet vermektedir.
    Okulumuzun arsası 1958-1959 Öğretim yılında Abdurrahman EVRENESOĞLU tarafından bağışlanmış olup, mahalle halkından Yakup SİPAHİ, Ahmet TOPÇUOĞLU ve Muharrem TUFAN’nın gayretleri ile arsa üzerine temel atılmıştır.
    Devletimizin desteği ile 5 derslik olarak yapılan okul, adını arsayı bağışlayan kişinin soyadından alarak “EVRENESOĞLU İLKOKULU” olarak 1961 yılında Eğitim ve Öğretime başlamıştır.
    Bu ana binaya ek olarak ihtiyaca göre ileriki yıllarda 3 ilave bina daha yapılarak eğitime kazandırılmıştır.
    İlk ek binan çevrenin yerleşime açılması nedeni ile 2 derslik olarak çevre halkı tarafından yapılmıştır.
    Okulun oyun bahçesinin yetersiz olması nedeni ile okulumuza MTK Kooperatifi tarafından 4150 metre kare arsa bağışlanmış olup, bu arsa üzerine 1988-1989 öğretim yılında 6 dersliği olan 2. bina ilave edilmiştir.
    1961 yılında İlkokul olarak Eğitim ve Öğretime başlayan okulumuz 1994 yılında İlköğretim Okulu olmuştur.
    2003-2004 Eğitim –Öğretim Yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Okulumuza 9 dersliği olan 3. Ek bina yapılmış ve 2004-2005 Eğitim ve Öğretim yılında normal öğretime başlamıştır.
    Okulumuz 19 sınıfı, 1 ana sınıfı, 1 Müdür odası, 2 Müdür yardımcısı odası , 1 Laboratuar, 1 Öğretmenler odası, 1 Kalorifer odası, 1 Kantin, 1 Adet Bilgisayar Laboratuarı, 1 Adet Kütüphane , 1adet arşiv, 1 Adet Rehberlik odası ile 2 müdür yardımcısı 27 öğretmeni 1yardımcı personel 610 öğrencisi ile eğitim – öğretim hizmeti vermektedir.

Evreneseoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
    Okulun Adı : Evreneseoğlu İlköğretim Okulu
    Okul Adresi : Kemalpaşa cd.No:52 Çamdibi / Bornova İzmir
    Telefon Numaraları : 0 (232) 433 64 04
    Faks Numaraları : 0 (232) 458 75 68
    E-mail Adresi :
    330647@meb.k12.tr
    Okulun Web Adresi: http://www.evrenesogluioo.k12.tr
    Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu