Evliliklerin Astrolojik Nedenleri Nelerdir

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Mavi_inci tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Evliliklerin Astrolojik Nedenleri Nelerdir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evliliklerin Astrolojik Nedenleri

  Hint Astrolojisi danışmanlığı verirken en çok karşılaştığım sorular evlilik üzerine oluyor.Mutlu bir evlilik yaşanıp yaşanmayacağıevliliğin ne zaman gerçekleşeceği doğum haritası analizleri ile öğrenilebiliyor.

  Evlilik Hint Astrolojisi'nde hem doğum haritamız aracılığıyla hem de Evlilik haritası adını verdiğimiz bir harita ile birlikte incelenir.Bazı insanlar erken yaşlarda evlenirken bazıları ise toplum tarafından geç olarak kabul edilen zamanlarda evleniyor.

  Astrolojide çeşitli gezegenlerin evlilikle bağlantılı noktalarla ilişkisi eşinizin karakterini evliliğin ne zaman gerçekleşeceğini belirler.

  Satürn Güneş gibi gezegenler evlilik noktası ile ilişkiye girerse evlilik erken yaşlarda gerçekleşmeyecektir.Venüs Jüpiter ya da Merkür gibi gezegenler ise erken evliliği sağlayabilirler.

  Doğum haritanızda 7. ev yöneticiniz güçlü ise olumlu bir evlilik yapacaksınız demektir.Zararlı enerjilere sahip altıncı ev sekizinci ev ve onikinci evdeki evlilik yöneticisi evliliğin çeşitli sıkıntılara neden olacağını eşinizin çeşitli sorunlarıyla uğraşacağınızı hatta boşanmanın da gündeme gelebileceğini gösterebilir.

  Evlilikte gecikmeye neden olan gezegenlerin başında Satürn gelmektedir.Satürnbarındırdığı enerji gereği elini attığı her konuyu yavaşlatır geciktirir.

  Doğum haritanızda evlilik temsilcisi Venüs'ün Satürn ile ilişkisi de evliliği geciktirebilir.

  Evliliği temsil eden 7. eve yerleşmiş Satürn hem geç evlenmeye neden olabilir hem de eşinizle aranızdaki yaş farkının çok olmasına neden olabilir.

  Hint Astrolojisi'ndeki 9 gezegenin evliliği temsil eden 7. eve yerleşmesiyle verdiği etkiler genel olarak şöyledir;

  Güneş:


  Astrolojide hayat kaynağı Güneş otoriteleri itibar sahiplerini temsil eder.Evlilik noktasında yerleşen Güneş eşinizin itibar sahibi biri olabileceğini gösterebilirken ereğinden fazla kendine güven sahibi biri olabileceğini de gösterebilir.

  Güneş'in yönettiği eve göre etkileri değişebilse de eşinizin yönetici pozisyonunda biri olabileceğini gösterir.Zararlı gezegenlerin etkileri varsa eşiniz kendini çok düşünen zaman zaman bencil bir insan olabilir.

  Ay:

  Anaçlığı temsil eden Ay 7.evde yumuşak başlı ve uyumlu bir eşi gösterebilir.Eşinize anne şevkati ile yaklaşırsınız aynı durum eşiniz size yaklaşımı için de geçerlidir.

  Evlilik evi yöneticisi olumlu bir durumdaysa oldukça uyumlu bir beraberliğiniz olabilir.Ay zararlı evleri yönetiyorsa eşiniz gereğinden fazla kırılgan ve bazı duygusal problemleri olan biri olabilir.Beyaz tenli eş göstergesidir.

  Venüs:


  Aşkın ve romantizmin temsilcisi Venüs 7.evde bir aşk evliliği habercisidir. Eşiniz oldukça kibar çekici ve uyumlu biri olacaktır.Eşinizin çeşitli sanatsal yeteneklere sahip olma olasılığı fazladır.

  Erkek haritasında çok çekici ve güzel bir eş göstergesidir. Kadın haritalarında ise çok romantik ve yakışıklı eş olasılığını artırır.

  Mars:

  Hırs enerji fiziksel güç Mars ile temsil edilir.Mars'ın 7.evde yerleşimi eşinizin agresif bir karaktere sahip olabileceğini gösterirken eşiniz fiziksel anlamda oldukça güçlü birisi olacaktır.

  Evleneceğiniz kişi asker teknik konularla uğraşan biri iş adamı ya da bir sporcu olabilir. Bunların dışında Mars aynı zamanda yönetici pozisyonundaki kişileri de gösterir.Ancak Güneş yönetimin en tepesindeki kişileri temsil ederken Mars müdürlük gibi pozisyonları temsil eder.

  Mars bu noktada evlilik ve insan ilişkilerinde olumsuz kabul edilen "Mars Baskısı"na neden olacaktır. Evliliğiniz ciddi bir tutkuyla başlayıpçeşitli sorunlarla devam edebilir.Doğum haritanızda olumsuz evleri yöneten bir Mars eş tarafından şiddet ve baskı görmeye neden olabilecekken kıskançlıkların da ilişkinizi zedeleyebileceğini gösterir.

  Merkür:

  Bilginin ve ticaretin temsilcisi Merkür 7.evde entellektüel bir eş verecektir.Hem eşinizin hem de sizin ticari becerileriniz çok gelişmiştir.

  Eşinizle uzun uzun sohbet etmekten hoşlanırkafa yapısı olarak birbirinize uyum sağlarsınız. Merkür haritanızda zararlı kabul edilen bir evi yönetiyorsa eşinizle iletişim sorunları ve anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

  Eşiniz gazeteci yazılımcı ya da iletişim-haberleşmeyle ilgili bir iş yapıyor olabilir.Eşiniz oldukça genç görünen biri olabilir.

  Jüpiter:

  Astrolojinin en olumlu enerjisine sahip olan Jüpiter 7.evde sizin evlenmeden önce de bir çok ilişki yaşadığınızı gösterebilir.Eşiniz oldukça aaaifli bir insan olacak ancak zaman zaman tembellik yapacaktır.

  Evliliğinizde oldukça mutlu olabilirsiniz.Eşiniz varlıklı bir insan olabilir.Eşiniz bir doktor hukukçu ya da bankacı olabilir.

  Evlilik maddi olanaklarınızı arttıracaktır.Eşinizin biraz kilo fazlası olabilir.7.evdeki Jüpiter kibarsevecen ve bonkör eş göstergesidir.

  Satürn:

  Astrolojinin engeller çıkaran gezegeni Satürn 7.evde geç bir evlilik verecektir.Eşinizle aranızda yaş farkınız fazla olabilir.

  Evliliğinizde aşktan önce mantığı ararsınız.Eşiniz soğuk ve ciddi bir insan olabilir ancak oldukça çalışkan biri olacaktır.Maddi olarak iyi bir aileden gelmeyebilir ancak kendi çabalarıyla maddi refaha ulaşabilir.

  Eşiniz bir memurağır işler yapan bir kişi ya da ilerleyen yaşlarda bir yönetici olabilir.Sorumluluk sahibi ve adil bir insan olma olasılığı fazladır.

  Rahu(Kuzey Ay Düğümü):


  Rahu dünya hırslarıyla dolu bir gezegen kabul edilir. 7.evdeki Rahu hem sizin hem de eşinizin maddi hayat açısından yüksek beklentilerinizin olduğunu gösterir.Ancak böyle bir harita yerleşiminde Ketu(Güney Ay Düğümü) yükselen burcunuzda yerleşmiş demektir.Bu gezegensel etki de sizin biraz içe kapanık biri olabileceğinizi gösterebilecekken eşinizin dışa dönük ve farklı bir kişiliğe sahip olabileceğini gösterebilir.

  Hindistan'da kast sistemi olduğundan Hint kaynakları evlilik evinde yerleşmiş Rahu için kast dışı kişiyle evlilik tanımlaması yapar.Rahu toplumdan farklı kişileri havacılık sektöründe çalışanları dahileri ya da kurnaz kişileri temsil eder.

  Eşiniz bir Ar-Ge'ci ya da bir diplomat olabilir.Aynı zamanda kendi kültürünüzden farklı insanları da temsil ettiği için yabancı kişilerle evliliği de Rahu temsil eder.

  Ketu(Güney Ay Düğümü):

  Ketu içe kapanıkspiritüel yetenekleri olan insanları temsil eder.Eşiniz gizli konularla ilgilenen bir kişi olabilir.Olumlu etkiler altındaki Ketu mistik yeteneklere sahip bir eşi temsil ederkenolumsuz gezegensel etkilerde içsel anlamda sıkılgan ya da depresif bir karakteri gösterebilir.

  Evlilik yaşamında bireysel yaşam daha ön plandadır. Bu gezegensel etki eşinizin hassas bir insan olabileceğini de gösterir.
  Hint Astrolojisi'nde evlilik eviyle bağlantılı gezegenlerin dışında "Evlilik Haritası" da ayrıca incelenir.

  Evlilik analizi de diğer tüm konular gibi doğum haritasındaki tüm etkiler incelenerek yorumlanır.Bir haritada hem olumlu hem de olumsuz etkiler aynı anda bulunabilir ancak olumlu etkilerin ağır basması evlilikte çeşitli sorunlara rağmen çok sevdiğiniz bir eşiniz olabileceğini gösterir.

  Evliliğin ne zaman gerçekleşeceği ise Hint Astrolojisi'ndeki gezegensel periyotlar ile bulunmaktadır.Bu konuyu da başka bir yazıda ele alacağım.

  Görüşmek üzere

  Yazan: Hint Astroloğu Uğur Emecan
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evliliklerin Astrolojik Nedenleri Forum Tarih
Akraba Evliliklerinin Zararları Nelerdir? Genel Sağlık 19 Şubat 2012
Mutlu Evliliklerin 10 Anahtarı: Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 2 Mayıs 2009
Batlamyusun Coğrafi Optik Astrolojik Çalışmaları Hakkında Bilgi Düşünürler-Filozoflar 17 Şubat 2011
Astrolojik aşk ve tutku rehberiniz Burçlar Alemi - Astroloji 7 Mart 2010
Astrolojik aşk yörüngeniz Burçlar Alemi - Astroloji 20 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş