Evlere doğa manzarası verdiren teknoloji

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Evlere doğa manzarası verdiren teknoloji konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evlere doğa manzarası verdiren teknoloji

  Şehir hayatının stresi, yoğunluğu ve koşuşturması hepimizi olumsuz etkiliyor. Özellikle her yeri beton duvarların sardığı hapishaneyi andıran büyük şehirlerde yaşayanlar yeşilin özlemini çekiyor.

  [​IMG]

  Gelişen teknoloji hem insanları şehir hayatına daha bağımlı hale getiriyor hem de bu rutinlikten kurtaracak çözümler sunmaya çalışıyor. Son olarak Mekanvizyon firması bu yönde bir adım attı ve şehrin beton manzarasından sıkılanlar için doğa manzarasını evlere getirdi. Böylece yatarken camdan dışarıya bakacak, doğayla baş başaymış hissini tadacaksınız. Peki bu nasıl oluyor?

  Öncelikle evinizin neresinde hangi manzarayı istediğinizi belirliyorsunuz. Daha sonra belirlenen yere görüntüyü yansıtacak olan armatör monte ediliyor. İstediğiniz manzaranın fotoğrafları bu armatöre yüklenip özel hazırlanmış tavana yansıtılarak görüntü elde ediliyor. Tıpkı gerçek bir manzara gibi. Fotoğrafların çözünürlüğünün çok yüksek olması bu gerçeklik hissini artırıyor. İsteyenler ise sanal pencere denilen sistemle bu görüntünün hareketlisini de tercih edebiliyor. Her iki sisteme de isteğe bağlı olarak ses efekti verilebiliyor. Bu sayede evinizde otururken sahil kenarında dalgaların kıyıya vurduğu bir deniz manzarasına bakabiliyorsunuz. Ya da şırıl şırıl akan berrak bir derenin dinlendirici sesi ve görüntüsüyle günün stresini atabiliyorsunuz. Ayrıca sisteme eklenen ışık sayesinde gün batımı kızıllığı evinizin içine de vurmuş oluyor.

  Bu sisteme sahip olmak isteyenler, metrekaresi için en az 400 doları gözden çıkartmak zorunda. Bu, duvarınızın yapısına ve büyüklüğüne göre 600 dolara kadar çıkabiliyor. Mekanvizyon'u en çok hastaneler tercih ediyor. Çünkü dinlendirici ve rehabilite edici özelliği var.

  KAZIM PIYNAR
   

Bu Sayfayı Paylaş