Evinizi Yenilemenin Tam Zamanı!

'Dekorasyon' forumunda maviboncuk tarafından 19 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Evinizi Yenilemenin Tam Zamanı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evinizi Yenilemenin Tam Zamanı!

  Önümüzde sıcak bir yaz var! Cildinizi, gardırobunuzu yaz için yenilediniz. Peki ya eviniz? Yıpranmış dış cephe boyaları, çatı onarımı, ahşap kaplamalar, pencereler ve duvarlar. Hazır havalar ısınmışken onarım ve yenilemenin tam zamanı!
  Evinizi Yenilemenin Tam Zamanı!
  [​IMG]
  Yenilemeye başlamadan önce planlı ilerleyebilmek için kendinize bir liste çıkarın. Evinize hem içerden hem dışarıdan bakarak kış döneminde yapmayı ertelediklerinizi ve evinizin ihtiyaçlarını not edin. İşinizi kolaylaştırmak için yapabileceğiniz işlerin listesini hazırladık.
  Evin dış cephesine dayanan ağaç dallarını ve varsa sarmaşık türü çiçekleri budayın. Bu sayede hem duvarlarınız yıpranmayacak hem de ağaç ve çiçeklerin daha sağlıklı yetişecektir.
  Su tesisatınızı kontrol ettirin. Olası kaçak bağlantıları ya da yıpranmış su borularının onarılmasını sağlayın. Özellikle yazın tatile gidecekseniz, evde olmayacağınızı düşünerek evinizi sağlama alın. Döndüğünüzde su basmış bir ev görmek tatil boyunca depoladığınız enerjiyi yok edebilir.
  Isı ve ses yalıtımı yaptırmak için en uygun zaman bahar ve yaz aylardır. Isınma giderinizi en aza indirmek, dışarıdan gelen seslerden uzak huzurlu bir ev için yalıtım yaptırmayı ihmal etmeyin. Pencere kenarları için marketlerden alacağınız yalıtım bantlarıyla ekonomik ve pratik çözümler üretebilirsiniz. Kış geldiğinde kendinize teşekkür edeceksiniz.
  Bahçe, veranda, dış cephe gibi alanlarda ahşap malzeme kullanıldıysa uzun ömürlü olmasını sağlamak için vernikleme ya da koruyucu boya yaptırın. Bahçenizde ya da terasınızda keyifli saatler yaşarken hoş ve bakımlı ortamda bulunmak enerjinizi artıracaktır.
  Maalesef yaz mevsiminin istenmeyen misafirleri var. Evet, sinekler! Pencerelerinizi sürekli açık tutuyorsanız ince tellerden yapılmış sineklikleri kullanın. Bu sayede sineklerin evinize girmesini önlerken minik dostunuzun pencerelerden sarkıp, düşmesini önleyebilirsiniz. Aynı durumda çocuğunuz için de güvenlik önlemi sağlayacaktır.
  Banyo ve mutfakta kullanılan seramik, karo gibi kaplamaların arasında dolgu malzemelerini mutlaka kontrol ettirin. Eğer dolgu malzemesinde aşınma olduysa ve aralarında boşluk varsa su sızıntısı olabilir. Evinizin içi ya da alt komşumuzun evi su sızıntılarından kötü etkilenebilir. Sıcak havalarda bu tadilatı yaptırmak, dolgu malzemesinin hemen kurumasını sağlar.
  Kötü hava şartlarından dolayı çatınızda yıpranmalar oluştuysa, evinizde rutubete neden olur. Çatı onarımında usta anlaşarak en yeni malzemelerden üretilmiş çatı sistemleri ile çatınızı yenileyin.
  Kapı menteşelerini yağlamak, prizleri değiştirmek, muslukları yenilemek, lambaları değiştirmek, saksıların dışını boyamak küçük ama önemli yeniliklerdir.
  Yaz günlerinize evinizi hazırlayıp bütün bir yıl boyunca sorunsuz günler yaşamanızı dileriz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evinizi Yenilemenin Zamanı Forum Tarih
Ev Dekoru İçin Öneriler - Evinizi Dekore Ederken İşe Yarayacak Küçük İpuçları Dekorasyon 23 Aralık 2010
Evinizi Kısa Perdelerle Güzelleştirin Dekorasyon 3 Nisan 2010
Kısa Perdelerle Evinizi Şıklaştırın Dekorasyon 16 Mart 2010
Evinizi yenileme vakti... Dekorasyon 6 Ekim 2009
Ufak değişikliklerle evinizi yenileyin Dekorasyon 6 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş