Evinize Tazelik Katacak Fikirler

'Dekorasyon' forumunda Fatma tarafından 17 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Evinize Tazelik Katacak Fikirler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evinize Tazelik Katacak Fikirler


  [​IMG] İlkbahar evinizi sadece bir haftasonunda ve makul bir bütçeyle yenilemek, ona tazelik katmak isterseniz, aşağıdaki 10 fikirden 3´ünü hemen devreye sokun.
  MOBİLYALARINIZI YENİDEN DÜZENLEYİN
  Mobilyalarınızı çekerek duvardan uzaklaştırın. Mobilyaları köşe açılarını kullanarak yerleştirmeyi deneyin. Örneğin dar bir oturma odasına diyagonal olarak çaprazlamasına yerleştirilen bir kanepe, odayı olduğundan çok daha geniş gösterecektir.
  AKSESUARLARINIZI GRUPLAYIN
  En sevdiğiniz koleksiyonlarınızı çıkarın ve odanıza kişiliğinizi yansıtın. Üç ya da beş takımdan oluşan birbirine uyumlu aksesuarlarınızı sergileyeceğiniz bir alan bulun. Takımların düzenleme biçimlerini değiştirerek denemeler yapabilirsiniz.
  ÖRTÜ YA DA BATTANİYELERLE ODANIZA RENK KATIN
  Dekoratif yastıklar gibi örtü ve dokuma battaniyeler de mobilyalarınıza doku katar. Piyasada natürel malzemelerden, elde dokunan bu tür kumaşların birçok çeşidi bulunuyor. Siz de zevkinize uygun bir deseni ve stili tercih edebilir ve yaşadığınız yeri renklendirebilirsiniz.
  DUVARINIZI BOYAYIN
  Odanızın bir duvarını en sevdiğiniz renge boyayarak duvarı odanızın merkez noktası haline getirin. Boyadığınız duvara ilginç tablolar asın ve bu alana hoş mobilyalar yerleştirin. (Duvarda kullandığınız rengin odada yer alan birçok obje ve kumaşla uyumlu olmasına dikkat edin.)
  TABLO YA DA AYNA ASIN
  Odanıza beğendiğiniz ressamların tablolarını asarak, kişiliğinizi ortaya çıkarın. Resim çerçevelerinin gösterişli olanlarını tercih edin. Odanızda ayna kullanmak istiyorsanız aynayı, ışığı ve aynı zamanda hoş bir manzara ya da ilginç bir mimari objeyi yansıtabileceği bir yere yerleştirmeyi deneyin.
  DEKORATİF YASTIKLARDAN VAZGEÇMEYİN
  Dekoratif yastıklar kullanarak odanıza kolay yoldan doku ve desen katabilirsiniz. Bunun gibi tüm odanız köklü bir değişikliğe henüz hazır değilse, kanepe ya da sandalyelerinizi renklendirecek bu tip dekoratif yastıkları kullanabilirsiniz.
  LAMBALARINIZI DEĞİŞTİRİN
  Lambalar, bir odanın modasının çoktan geçtiğini haber veren muhtemelen evinizdeki tek eşyadır. Yeni ve modern tasarımlı aydınlatmalarla odanızda hoş ve tümüyle farklı bir hava yakalayabilirsiniz.
  BİTKİLERLE YEŞİLLENİN
  Yeşillikler ve çiçekler her zaman için odanıza taze bir nefes getirir. Eğer canlı bitkilerin bakımı konusunda kendinize güvenmiyorsanız, suni çiçek ve ağaçları tercih edebilirsiniz. Suni çiçeklerin kaliteli olanlarını gerçeklerinden ayırt etmek artık gerçekten zor.
  ODANIZIN BİR BÖLÜMÜNE HALI SERİN
  Halının yer aldığı bölge bir sohbet alanı yaratmanın en mükemmel yoludur. Odanıza uyan bir halı tercih edebilir ve bunu fiskos sehpanızın altına serebilirsiniz.
  FAZLALIKLARI ELEYİN
  Odada yer alan fazla eşyalar, odanın istenen görünüm ve etkiye sahip olmasını engeller. Odanın adeta kişiliğini yok eden ortalıktaki kağıt, oyuncak ve diğer fazlalıklarınızı koymak için odanızda saklama alanları yaratın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evinize Tazelik Katacak Forum Tarih
Evinize Şıklık Getirin! Dekorasyon 23 Mart 2010
Evinize Küçük Havuzlar Dekorasyon 23 Mart 2010
Evinize Renk Gelsin! Dekorasyon 7 Mart 2010
Evinize ruh katan çiçekler Dekorasyon 13 Aralık 2009
Yaratıcılığınızı Evinize Yansıtın! Dekorasyon 9 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş