Evinize Renk Gelsin!

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 7 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Evinize Renk Gelsin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Daha fazla huzura ihtiyacınız varsa, motivasyonunuzu artırıp yaratıcılığınızı öne çıkarmak istiyorsanız, ruhunuzun dinginliğe ihtiyacı varsa, evinizde renklerin gücünden faydalanın!
  [​IMG]
  Bilimsel araştırmalar da gösteriyor ki, renklerin insanlar üzerinde ciddi etkisi var. Buna göre, psikolojik etkisi bulunan dört önemli renk bulunuyor: Kırmızı, mavi, sarı, yeşil! Kırmızı bedeni, mavi aklı, sarı duyguları, yeşil ise bu hisler arasındaki dengeyi ifade ediyor.
  Yeşil, bulunduğu ortama canlılık, denge ve uyum getiriyor. Turuncu ve sarı, iyimserliği simgeliyor. Bu özellikleriyle sosyal etkileşimi ve eğlenceyi mekanlara taşıyorlar.
  Siyah ve gri, doğru kullanıldıkları takdirde, ferahlık ve derinlik sağlayabiliyor. Çok güçlü olan bu iki rengin kullanımı, ruh halindeki dengesizliği düzenleyebiliyor. Siyaha yakın olan koyu kahverengi, aynı güç ve ihtişamı daha sıcak bir şekilde vurguluyor.
  Eğlenceyi ne kadar sevseniz de, evinizde sürekli bir parti havası istemiyorsanız, parlak kırmızılardan uzak durmanız gerekiyor. Aynı şekilde uzak durmanız gereken bir diğer renk ise, resmi ve soğuk duruşu olan koyu mavi!
  Beyaz, temizliğin ve hijyenin simgesidir. Ancak fazla yoğun kullanılan beyaz gözü yorar. Mutfakta beyaz kullandığınızda, mutfak gereçleri ve aksesuarlarla beyazın keskin etkisini dengeleyebilirsiniz.
  Sarı harekete geçiren bir renktir ve sosyal etkileşimi arttırır. Aynı şekilde turuncunun da olumlu etkileri vardır. Ayrıca turuncu yemek zevkini de pekiştirir. Restoranların sarı ve turuncu ağırlıklı dekore edilmeleri tesadüf değildir.
  Mavi, mutfak alanında kullanılmaması gereken bir renktir. Yiyecekler söz konusu olduğunda, çürümek, bozulmak ve zehirli gıdalarla özdeşleşen bir renktir.
  Antreler, evin en az kullanılan yaşam alanlarıdır. Bu yüzden, bu alanda istediğiniz her şeyi deneyebilirsiniz. Renklerin açık ve koyu tüm tonlarını kullanabilir, kendinizce kombinler oluşturabilirsiniz.İstediğiniz, aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratmaksa, tercih tamamen size kalıyor. Ancak hardal sarısının hayalci bir ruh haline sokmak konusunda çok başarılı olduğunu bilirseniz; anahtarı almak gibi önemli şeyleri unutmamak için, bu rengi antrede kullanmaktan kaçınabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evinize Renk Gelsin Forum Tarih
Kurdele nakışıyla evinize renk katın Dekorasyon 17 Mart 2009
Evinize Şıklık Getirin! Dekorasyon 23 Mart 2010
Evinize Küçük Havuzlar Dekorasyon 23 Mart 2010
Evinize ruh katan çiçekler Dekorasyon 13 Aralık 2009
Yaratıcılığınızı Evinize Yansıtın! Dekorasyon 9 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş