Evinize Küçük Havuzlar

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Evinize Küçük Havuzlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Oturma odanızın ortasında sehpa olarak kullanabileceğiniz ya da yatak odanızın ortasında bir havuzunuz olabileceğini biliyor muydunuz?
  [​IMG]
  İsterseniz evinizin içine küçük havuzlar yaptırabilir onları sehpa olarak kullanabilir ya da içlerine bitkilerinizi ekebilirsiniz. Değişik bir dekoratif düşünce olmaz mıydı?
  Nasıl yapacaksınız?
  İlk önce fazla derin olmayan su ve bitkiler için bir bölme yapıtırın. Bölmeler su yalıtım malzemesiyle kaplanıp yerine zımbalanıyor ve fazlalıkları kesiliyor. Renkli bir doku elde etmek için üst tabla renkli mozaiklerle tavsiye edilen yapıştırıcıları kullanarak kaplanıyor. Seramiklerin derzleri suya dayanıklı ve seramiklerin rengine uygun bir dolgu malzemesiyle dolduruluyor. Son olarak bitki bölmesi toprak minik havuzcuk da su ile dolduruluyor. İçine bitkiler ve mumlar yerleştirebiliyorsunuz.
  İhtiyacınız olanlar
  Havuzlu masa: Masanın içine yerleştirilmiş bir havuz ve bölmeler en çok sevdiğiniz aksesuvarları barındıracak şekilde tasarlanıyor. Masanızı dekorasyona uyacak şekilde boyayabilir cilalayabilir veya seramikle kaplayabilisiniz.
  *
  Mozaik: El işi veya sanatsal malzemeler satan dükkanlarda mozaikler hazır takımlar halinde veya tekil bantlar halinde satılıyor. Kendi kombinasyonlarınızı oluşturmak üzere karıştırabileceğiniz tek renklerden veya hazır satılan birbirini tamamlayan mallardan ve renk tonlarından oluşan koleksiyonlardan satın alabilirsiniz. Hafif renkli bir derz dolgu kullanırsanız daha şık bir görünüm elde edersiniz. Kaktüsler: Pek çok ilginç biçimde olanları var. Kaktüslere iyi bakılırsa türlerin yarısından çoğu iç mekanda yetiştirilerek üç dört sene içerisinde çiçek bile açıyor.
  Mumlar: Mumlar su ve karanlıkta iyi bir kombinasyon oluşturur. Yüzen mumlar iç mekan havuzları için mükemmeldir. Renkleri yemek servisinize veya halınıza uygun olarak seçebilirsiniz.
  Bunlara dikkat!
  Özgün bir mozaik tasarımı yaparken önce kağıt üzerinde renklendirerek farklı açılardan nasıl göründüğünü kontrol etmek iyi olur. Bunu ölçekli olarak yaparsanız seramikleri alırken de size yardımcı olacaktır.
  Yalnız geometrik biçimlerle çalışıyorsanız birbirine geçmiş değişik yükseklikte bölmelerden oluşan bir seri daha şık görünür.
  Mum kullanmak yerine karanlıkta ilginç görüntüler elde etmek için platformun yakınına spot veya ayaklı lamba yerleştirilebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evinize Küçük Havuzlar Forum Tarih
Evinize Şıklık Getirin! Dekorasyon 23 Mart 2010
Evinize Renk Gelsin! Dekorasyon 7 Mart 2010
Evinize ruh katan çiçekler Dekorasyon 13 Aralık 2009
Yaratıcılığınızı Evinize Yansıtın! Dekorasyon 9 Eylül 2009
Evinize Yaratıcı Öneriler - Evinizin stilini değiştirmek - ev dekoru Dekorasyon 23 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş