Evinizde Pembe Düşler!

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Evinizde Pembe Düşler! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pembe, renkler arasında en zengin olanlardan biridir. Gül pembesi, tozpembe, Çingene pembesi, şeftali pembesi… Evinizde pembe düşler yaratmanın ipuçları !!!

  [​IMG]
  Dekorasyonda pembe kullarken, öncelikle yakalamak istediğiniz tarza karar vermelisiniz. Her mekana uygun tonda bir pembe yakalamak mümkündür.
  Desenli kumaşlarda tercihiniz pembeyse, çok fazla alternatif bulabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, zarafetin ve romantizmin etkisini hissedersiniz. Birkaç deseni birlikte kullanarak, daha eklektik bir tarz yakalayabilirsiniz. Eğer desen kullanırken tereddüt ediyorsanız, çizgili ve kareli kumaşları tercih edebilirsiniz.
  Pembe ve tonlarını kullanırken, seçtiğiniz tüm desenli kumaşları, duvar kağıtları ve boyaları, mobilya resimlerini ve aksesuarları bir arada görebileceğiniz bir karton hazırlayarak, seçimlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.
  Kullanacağınız pembe tonlarının içinde mavi tonları karışmışsa, soğuk ve steril bir hava oluşturur. Pembenin vurgulu tonları da baskın ve yorucu bir ortam yaratacaktır.
  Temel olarak 3 ana desenden fazlasını tercih etmeyin. Seçtiğiniz desenlerde farklı ölçekler ve kalınlıklar kullanırsanız, mekanda derinlik hissi yaratabilirsiniz.
  Oturma odanıza yumuşak ve sofistike bir hava katmak için bebek pembesi, süt beyazı ve pastel tonları bir arada kullanabilirsiniz.
  Art deco stili göz alıcı bir yatak odası için, duvarlarınızda inci pembesi ve duman grisi, parlak yüzeyli mobilyaları ve ışıltılı aksesuarları tercih edebilirsiniz.
  Pembe, diğer pastel renklerle kullanıldığında, banyonuzda bir romantizm rüzgarı estirir. Yumuşak ve dingin bir ortam için duvar seramikleri açık tonlarda ve dekorasyonu daha parlak tonlarda yapabilirsiniz.Mutfakta biraz eğlence ve canlılık istiyorsanız, pastel pembe tonları açık maviler, vurgulu turuncular ve limon yeşili katmayı deneyin. Mutfağınızda enerji yükselecektir.
  Yatak odasına pembe yakışır ama yoğun kullanıldığında boğucu olabilir. Pembe tonlarını belli bir dengede ve özellikle beyazla kombinlerseniz, daha yumuşak geçişler ile rahatlatıcı bir hava yaratırsınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evinizde Pembe Düşler Forum Tarih
Evinizde Pembe Dekorlar Dekorasyon 26 Kasım 2009
Evinizde kullanılan zaman ölçme aletleri hangileridir kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Atık piller ile ilgili evinizde okulunuzda ne gibi faaliyetler yapıyorsunuz kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Evinizde doğal gaz kokusu hissedildiğinde alınması gereken önlemler kısaca Konu Dışı Başlıklar 1 Mart 2016
Evinizde ve okulunuzdaki aydınlatma araçları doğru biçimde kullanılıyor mu? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş