Evinizde Bahar Hazırlıkları

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 22 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Evinizde Bahar Hazırlıkları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evinizde Bahar Hazırlıkları

  [​IMG]

  Aydınlatmadan başlayın


  Odanızın havasını değiştirmek istiyorsanız eğer işe aydınlatma elemanlarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Yeni ampuller takarak yada lamba iplerini süsleyerek bunu başarabilirsiniz. Lamba iplerini süslemek için boncuklar kullanabilir ve bu boncukları da toptan yerinden çok ucuza alabilirsiniz. Aydınlatma elemanları demişken abajurlarınız için de yapabileceğiniz yenilikler var. Abajur şapkalarmızı çeşitli işlemeler, resimler veya renkli kumaşlarla kaplayıp eskisinden çok daha renkli ve keyifli bir aksesuar haline getirebilirsiniz.

  Saksı ve Çiçekler


  Saksı çiçeklerini çoğaltın Evinizde baharın geldiğini hissetmek istiyorsanız, bunun için yapmanız gereken en önemli şey saksı çiçeklerini çoğaltmaktır. Çiçeklerinizin saksılannı evinize uygun seçerseniz evinizde hem baharı, hem yeniliği yaşayabilirsiniz. Evinizde hoş bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, parlak ve metal olan saksılan kullanmanızı önerebiliriz.


  Bir duvarı farklı boyayın


  Salonunuzun veya odanızın bir duvarını canlı bir renge boyayarak keyifli bir ortam hazırlayabilirsiniz. Aynca zeminde kullandığınız halınızı da yenileyerek odanıza taze ve yeni bir görünüm verebilirsiniz. Yaza uygun hafif kilimleri de tercih edebilirsiniz.

  Yastıklar ve örtüler

  Yastık ve örtülerinize renk katın. Kanepeleriniz artık gözünüze eskisi kadar hoş görünmüyor ama yenileyebilecek durumda da değilsiniz, öyleyse elinizdeki malzemeyi değerlendirin. Üzerine yeni yastıklar ve örtüler hazırlayın. Özellikle saten ve dantel yastıklar bu yaza damgasını vuracağa benziyor. Aynca elinizde bulunan yastıkları da boncuklar ve pullarla süsleyerek yepyeni bir havaya sokabilirsiniz.

  [​IMG]


  Dolaplann kulpunu değiştirin


  Büyük bir odayı daha sevimli göstermek için, sıcak renkler (kırmızı, pembe, sarı ve turuncu tonlan) kullanarak duvarların merkeze daha yakın veya tavanın daha aşağıda olduğu hissini verin. Böylelikle çok büyük olan ve içinde fazla eşya olmayan salonlar bile daha sıcak ve sevimli bir his verecektir size.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evinizde Bahar Hazırlıkları Forum Tarih
Evinizde kullanılan zaman ölçme aletleri hangileridir kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Atık piller ile ilgili evinizde okulunuzda ne gibi faaliyetler yapıyorsunuz kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Evinizde doğal gaz kokusu hissedildiğinde alınması gereken önlemler kısaca Konu Dışı Başlıklar 1 Mart 2016
Evinizde ve okulunuzdaki aydınlatma araçları doğru biçimde kullanılıyor mu? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014
Evinizde Çelikten Yapılmış Hangi Eşyalar Vardır Örnek Verin Konu Dışı Başlıklar 25 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş