Eviniz Yaşam Tarzınızı Yansıtsın!

'Dekorasyon' forumunda maviboncuk tarafından 3 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Eviniz Yaşam Tarzınızı Yansıtsın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eviniz Yaşam Tarzınızı Yansıtsın!


  Renklerin de kişiliği vardır. Renkler bize kim olduğumuzu söyler, davranışlarımızı ve hayat tarzımızı yansıtırlar.
  Eviniz Yaşam Tarzınızı Yansıtsın!
  [​IMG]

  Bir rengin kişiliği, onu evinizin neresinde kullanacağınıza dair bir rehber niteliği taşır. Farklı renkler kullanarak bir odanın kullanma şeklini değiştirebilirsiniz.
  Sarı: Akıllı ve iyimser kişilikleri ile çeşitli zevklere sahip sosyal insanların tercihi sarıdır. Aydınlık ve mutluluk veren sarı, bütün renkler arasında en görünür olanıdır. Aklın ve bilginin rengidir. Altın tonları, fikirlerini çevresindekilere aktarma konusunda yetenekli kişilerin tercihidir. Sarı ile dekore edilen evler, mutluluk ve sağlıkla çevrelenmiş bir yaşam isteğini anlatır. Özellikle dış mekan aktiviteleri ve kalabalık arkadaş grupları ile yapılan sağlık, doğal beslenme ve zihinsel faaliyetlerin yapılacağı odalara kullanılmak için çok doğru bir seçimdir.
  Mavi: Kitap okumayı, müzik ve sanatla uğraşmayı seven, yaratıcı ve entelektüel alanları tercih eden kişilerin tercihidir. Mavi, içe dönük bir kişiliğe sahiptir. Barış ve huzuru sevenlere uygundur. Mavi, herkesin özel zevkini huzur içinde yaşayabileceği sakin ve sessiz bir atmosfer oluşturur. Mavi ile dekore edilen evler, yaşamın stresinden uzak, kişisel bir cenneti yaratma isteğini gösterir.
  Kırmızı: Her zaman bir işle meşgul olan, performans göstermeden oturamayacağı bir göreve sahip ve dinlenmesi zor olan kişilerin tercihidir. Kırmızı, cesur ve enerjik bir renktir. Kırmızıyı sevenler güçlü, enerjik ve aktif bir yapıya sahiptirler. Olayların kontrolünü ellerinde tutmaktan hoşlanırlar. Kırmızı renk, koruma ve güven hissi ihtiyacını gösterir. Kırmızı ile döşenen evlerin sahipleri, sosyalleşmeyi ve seyahat etmeyi sevenlerden oluşur.
  Turuncu: Ev yapımı lezzetli yemeklerin keyfini dostlarıyla çıkaran, iletişim kurmayı seven, neşeli ve duygusal insanların tercihidir. Canlandırıcı ve hayat dolu bir renktir. Eğlence dolu, sosyal aktivitelerin sıklıkla yapıldığı bir ortamı yansıtır. Ağırlıklı turuncu ve kahverengi ile döşenmiş evler, aile ve ev çevresinde dönen bir hayatı yansıtır. Turuncu kişilik, yalnızlığı sevmez. Turuncu ağırlıklı evler dostluk ve arkadaşlık isteğini ifade eder.
  Siyah ve Beyaz: Bu tonları seçenler, hayatını sadeleştirme ve özüne geri dönme isteği duyanlardır. Kesin kontrastlık taşıyan nötr tonlarla döşenen bir ev, düzen ihtiyacı hisseden ve kontrolü ele geçirme ihtiyacı hisseden kişilikleri yansıtır. Siyah ve beyaz kontratlığı, Japon minimalist stilinde görüldüğü gibi, daha çok mistik bir görünümü yansıtır. Renklerden çok, natürel objelerin şekil ve dokularını vurgulayan bir yaklaşımdır.
  Pembe: Romantizmin belirtisidir. Pembe, kırmızının bir tonu olmasına rağmen, kendine ait, farklı bir kişiliği sembolize eder. Duyusal olarak zor anlar yaşadığımızda bu renge yöneliriz. Özellikle yatak odaları için uygundur. Açık pembe tonlarını ise, başkalarının iyiliği için çalışanlar seçer.
  Yeşil: Sakin ve anlaşılması kolay kişilikleri, doğa sevgisini ve sağlıklı yaşam tarzını anlatır.Yeşille dekore edilen evler, sakin ve huzur dolu bir hayat isteğini anlatır. Yeşil kişilikler için, karar vermek zordur. Bu yüzden genellikle seçimi başkalarına bırakırlar.
  Doğal Renkler: Sahne ışıklarından uzak hayat sürmeyi tercih eden bağımsız kişilerin tercihidir. Bu renkler, yaşama esneklik getiren sade bir tasarım isteğini sergiler. Bu renkleri tercih edenler, hayatlarının fazla kurcalanmasını, müdahale edilmesini ve tek stile hapsolmayı sevmezler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eviniz Yaşam Tarzınızı Forum Tarih
Evinizde kullanılan zaman ölçme aletleri hangileridir kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Atık piller ile ilgili evinizde okulunuzda ne gibi faaliyetler yapıyorsunuz kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Evinizde doğal gaz kokusu hissedildiğinde alınması gereken önlemler kısaca Konu Dışı Başlıklar 1 Mart 2016
Evinizde ve okulunuzdaki aydınlatma araçları doğru biçimde kullanılıyor mu? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014
Evinizde Çelikten Yapılmış Hangi Eşyalar Vardır Örnek Verin Konu Dışı Başlıklar 25 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş