Eviniz İçin Seçtiğiniz Aksesuarlar Nasıl Olmalı

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Eviniz İçin Seçtiğiniz Aksesuarlar Nasıl Olmalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eviniz İçin Seçtiğiniz Aksesuarlar Nasıl Olmalı


  Eviniz için seçtiklerinizin sizi mutlu etmesi için…
  Hayatın koşuşturmacasından yoruldunuz ve biraz da olsa bu duruma bir ara vermek için evinizi yenilemek ya da küçük de olsa evinizin bir köşesinde değişiklik yapmak istiyorsunuz. Öyleyse, günümüz koşullarında ev aksesuarlarından aydınlatmaya, duvar, yer ve tavan kaplamalarından, köşe bitiş profillerine kadar her türlü yapı ürünü ile evinizi renkelendirebilir ve zevkinize göre yenileyebilirsiniz.Tüm bu seçeneklerden, kendi kişisel zevkiniz ve isteğinize göre yararlanabilirsiniz. Öte yandan, bu kadar çok seçenek arasından size en uygununu bulmak sizin için çok da kolay olmayabilir. İşte bu nedenle, kişisel zevkinize en uygun ve evinizde yer alması sizi mutlu edecek doğru ürünü seçebilmeniz için verdiğimiz önerilerimize kısa bir göz atın.


  [​IMG]


  Ev aksesuarı seçimini nasıl yapmalısınız?


  Masanızı renklendirecek çiçekleriniz için şık bir vazo ya da aynalı konsolunuzu, duvardaki rafınızı süsleyecek bir biblo, belki de anılarınızı taze tutacak ve hep gözönünde duracak fotoğrafınıza göre bir çerçeve arıyorsunuz. Peki, bunların evinize uygun doğru seçimler olması ve sizi mutlu edebilmesi için neleri göz ardı etmemelisiniz.


  - Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu evinizin dekorasyon çizgisidir. “Klasik ya da modern çizgiler içeren bir evde mi yaşıyorsunuz?”sorusuna yanıt verebilmeniz size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, evinize hakim renkleri de dikkate almalı ve birbirine uyumlu renkleri tercih etmelisiniz.


  - Mobilyalarınız ağırlıklı olarak cam, metal, canlı renk kumaştan ve köşeli ya da geometrik hatlardan oluşuyorsa, tercih edeceğiniz ev aksesuarlarının bu doğrultuda renkli ve benzer özelliklerden oluşması doğru bir seçim olabilir.


  - Öte yandan, ceviz kaplama gibi ahşap bir kaplama ve daha oymalı kakmalı, işlemeli hatlardan oluşmuş mobilyaların yer aldığı klasik izler taşıyan bir evde yaşıyorsanız, bu çizgiyle uyumlu pirinç, bakır, eskitme gibi renk tonlarında ya da mobilyalarınızda kullanılan ahşabın tonlarında ev aksesuarları seçmeniz doğru olabilir.


  - “Tüm bunlar iyi, güzel de, ben zıtlıkların insanıyım” diyorsanız, aşırı zıtlıklardan kaçınmalı ve zıt ama yine de birbiriyle uyumlu tonları seçmelisiniz. Unutmayın ki, siyah ve beyazdaki zıtlık bile yerine göre şık durabilir.


  Hazırlayan: Yüksek Mimar Seher Güzelçoban Mayuk
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eviniz İçin Seçtiğiniz Forum Tarih
Eviniz için Modern Avizeler Dekorasyon 13 Kasım 2011
Ev Dekoru İçin Öneriler - Evinizi Dekore Ederken İşe Yarayacak Küçük İpuçları Dekorasyon 23 Aralık 2010
Eviniz bebeğiniz için emniyetli mi? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 3 Mayıs 2009
Eviniz İçin Deko Fikirler Dekorasyon 26 Nisan 2009
Evinizde Dar Alanlar için Pratik Çözümler Pratik Bilgiler 20 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş