Evimizin vazgeçilmezi aynalarımızı süsleyelim

'Dekorasyon' forumunda Fatma tarafından 14 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Evimizin vazgeçilmezi aynalarımızı süsleyelim konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayna süslemek  [​IMG]  Evinizin havasını değiştirmek istiyor fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşe aynalardan başlayabilirsiniz.
  1. Romantik izler
  Banyoya her girdiğinizde çiçeklerle bezeli romantik bir aynada kendinizi seyretmek isterseniz önerimize kulak verin. Bu iş için birkaç yapışkanlı çiçek tüpü ve bir demet çiçek alırsanız gönlünüzce aynanızı düzenleyebilirsiniz.
  Çeşitli renklerdeki yapışkanlı çiçek tüplerini Tahtakale ya da Euroflora’da kolaylıkla bulabilirsiniz.
  2. Etnik esinti
  Evinizin bir odasını etnik izlerle yenilemek istiyor, fakat çok da abartıya kaçmaktan çekiniyorsanız; abartısız ve fazla aksesuara gerek duymaksızın kullanabileceğiniz ve etnik izleri odanızda taşıyabileceğiniz tek aksesuar aynadır.
  Hal böyle olunca biz de sizlere etnik izler taşıyan bir ayna hazırlamaya karar verdik. Maskeleme bandı kullanarak ayna çerçevesinin kenarlarını arzu ettiğiniz bölümlere ayırın.
  Her bölümü ayrı ayrı cam boyaları ile boyayın. Boyanın kurumasına izin vermeden bantları çıkartın. Boyanın kuruması için bir gün bekletin. Kırtasiyelerden, hobi marketlerden kolaylıkla sağlayabileceğiniz boyutlu boyalarla, çeşitli noktalar koyarak desenleri oluşturun. Son olarak kuvvetli bir boncuk yapıştırıcısı kullanarak taş, kristal, boncuk ya da pulları zevkinize göre istediğiniz bölümlere yapıştırın.
  3. Akvaryum gibi
  Evinizde hep bir akvaryum istediniz ama balıklara bakmak size zor geldi. Her seferinde almaktan vazgeçtiniz. Kolayı var. Aynanıza yeşil, beyaz ve sarı renk cam boyalarını kullanarak yosunlarla boyayın. Aralara dekupaj kağıtlardan keseceğiniz birkaç balığı dekupaj tutkalı ile yapıştırın.
  Şimdi birkaç yosunu da balıkların üzerinden geçerek boyayın. Kuruduktan sonra boyalı kısımlarını verniklerseniz silinirken zarar görmesini engellemiş olursunuz. Birkaç dakikada hazırladığınız akvaryumunuz gerçeğinden hiç de farklı değil
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evimizin vazgeçilmezi aynalarımızı Forum Tarih
Piano Piano Bacaksız ( Evimizin İnsanları ) - Kemal Demirel Kitap, Resim ve Dergi 22 Mart 2010
Evimizin İçindeki Ev ; Akvaryum Akvaryum - Balık Dünyası 31 Ocak 2010
Evimizin Duvar Kağıdı Hakkında… Dekorasyon 22 Eylül 2009
Evimizin vazgeçilmez unsuru göz kamaştıran perdeler Dekorasyon 18 Mart 2009
Evimizin olmazsa olmazları fırça ve faraşlar Dekorasyon 6 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş