Evde Tirnak Bakimi Manikür Önerileri

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 15 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Evde Tirnak Bakimi Manikür Önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Güzellik ve estetiğin göstergesi olan tırnaklar, kısa aralıklarla bakıma ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı bir manikür şöyle yapılabilir
  -Ojelerinizi çıkarın
  İlk olarak, eğer tırnaklarda oje varsa, aseton yardımıyla çıkarılmalıdır. Tırnaklara biçim vermeden önce parmakları, içine şampuan damlatılmış ılık suda dinlendirmek gerekir. Böylece hem tırnaklar hemde çevresindeki etler yumuşayacaktır.
  -Ellerinize masaj yapın
  İkinci adım olarak, el kremi ile ellere masaj yapılmalıdır. Tırnak kırılma sorunu olmayanlar sıradan bir krem kullanmanibilir, tırnaklarınız güçsüz ve çabuk kırılıyorsa keratinli kremli tercih edebilirsiniz.
  -Tırnak dibindeki etleri kesmeye alıştıysanız bu işlemi sık sık tekrarlamalısınız. Aksi takdirde bu etler kaşık biçimindeki törpü sırtıyla veya başka bir aletle geriye itilmelidir.


  -Tırnaklarınızda daha iyi bir sonuç almak için, gece yatmadan önce elinize bol miktarda besleyici bir krem sürerek plastik eldiven takabilirsiniz.
  -Ellerin de en az yüzünüz kadar önem taşıdığını unutmamalısınız, bu nedenle ellerindeki lekelerden yakınan bayanlar için ellerinizde fondöten kullanabilirsiniz.
  -Nemlendiriciye batırılmış bir kulak pamuğuyla tırnak çevrelerini ve parmak uçlarını yumuşatmak gerekir. Böylece tırnaklar son görünümünü almaya başlıyacaktır.

  -Finalde ese tırnaklara oje sürülerek manikür işlemini tamamlayın. Parmakları ince ve uzun olanlar, ojeyi tırnağın her tarafına sürmeli, kısa parmaklı ve kısa tırnakları olanlar parmaklarının ince ve uzun görünmesi için ojeyi tırnağa ortadan başlayarak sürmelidirler.
   

Bu Sayfayı Paylaş