Evde Sergi Açın !

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Evde Sergi Açın ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evde Sergi Açın!


  Dekoratif objeleri biriktirmeyi seviyorsanız, evinizin dekoruna en uygun sergileme alternatifini seçerek, bütün koleksiyonunuzu sergileyebilirsiniz.
  Evde Sergi Açın!
  [​IMG]

  Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Fransız, İngiliz ve Polonya porselenleri özel el işliği ve zarif desenleri ile koleksiyonerlerin her dönem ilgisini çekmiştir. Porselen tutkunlarındansanız, farklı objelerle karıştırmadan ve aynı desenleri bir arada sergileyebilirsiniz. Özellikle açık renk ahşap raflarda ve yan yana dizerseniz, dikkati bu noktaya odaklayabilirsiniz.
  Çocukluğumuzu hatırlatan minik arabalar, aslında oldukça değerli koleksiyon parçaları olabilir. Çoğumuzun vazgeçemediği anılarımızı tazeleyen oyuncak arabaları parlak renkleri, farklı desenleri ve modelleri ile hem eğlenceli hem de dekoratif aksesuarlar olarak değerlendirebilirsiniz. Ait olduğu yıllara ya da modellerine göre gruplayarak, sehpa veya raf üzerinde sergileyebilirsiniz. Camlı dolaplar da şık seçenekler arasındadır.
  Eski saatler oldukça değerli ve yapıldıkları dönemin stilini ve sanatını yansıtırlar. 17 ve 18. Yüzyıl saatleri klasik akımı temsil ederken, 20 ve 21. Yüzyılın saatlerinde yalın, modern ve teknolojik özellikleri yakalamak mümkündür. Dönemlerine göre ayırarak sergileyebilirsiniz. Duvar saatlerini, kendi aralarında bir grup yaparak, yan yana asarak sergilemenizi öneriyoruz.
  Kitaplar çok değerlidir. Kullanılan yazı dili, cilt ya da kağıt tiplerine göre de dönemlerine ayrılan kitapların restorasyonu oldukça zordur. Eski yıllara ait ve oldukça yüksek değer taşıyan kitaplardan bazıları dünyanın sayılı müzelerinde sergileniyor. Kitapları, konularına ya da tarihlerine göre dizerek sırlayabilirsiniz. Cam kapaklı bir dolap bu iş için uygun bir seçenek, böylece kitaplar tozlanmamış olur. Ancak size tavsiyemiz, kitapları sergilerken önlerine biblo gibi süs eşyaları koymamanızdır. Aksi halde hem değerini yitirirler, hem de çok karışık bir görüntü elde edersiniz.
  Özel günlerde hediye edilen veya gezdiğiniz şehirlerden hatıra olarak aldığınız objeler güzel anılara dalma hatırlanması için saklanır. En dikkat çekenleri ise şehirlerin sembolü haline gelmiş heykeller ve o bölgeye ait el yapımı aksesuarlardır. Bu tarz dekoratif objeler için, daha çok büfe üstü ya da küçük sehpalar tercih edebilirsiniz. Farklı boyutta olanları bir arada kullanarak, güzel bir ahenk yakalayabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evde Sergi Açın Forum Tarih
Aile bireylerinin evde uyması gereken kurallar maddeler halinde Seviyeli-Ciddi Konular 9 Ekim 2015
Bilinçli tüketici evdeki kaynakları nasıl kullanmalı kısaca Tüketici Şikayetleri 17 Mart 2015
Evdeki Kurallara Uymasak Ne Olur Seviyeli-Ciddi Konular 22 Şubat 2014
Evde temizlik yaparken kullandığımız teknolojik ürünler nelerdir Ev Teknolojileri 18 Şubat 2014
Evde Uymamız Gereken Kurallar Kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 6 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş