Evde Kolay Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Evde Kolay Saç Bakımı Yapılışı

Evde saç bakımı yapmak için uygulayacağınız saç maskeleri ışıltıyı artırmak için muhteşem bir çözüm, ancak saçta beş dakikadan uzun süre bekletildiği zaman daha çok işinize yarıyacaktır.

Saçlarınızı kurutma makinesiyle aşırı derecede kurutmayı daha az yapmalısınız.Ayrıca diğer yandan gölge ve renk, gereğince yapılırsa ışıltıyı ve saçın kalitesini artırabilir. Kırılan saçlarınızın uçlarını düzleştirmek için saç serumlarındna yaralanabilirsiniz.Avuç içine alacağınız saç serumundan yıpranan saç uçlarınıza uygulayın.

Mat ve hacimsiz saçlara sahipseniz bunun nedeni fazla saç kremi kullanmanızdan kaynaklanıyor olabilir.Saç kremi kullanımında daha hafif ürün kullanmaya özen gösterin.Saçlarınıza hareket ve hacim kzanddırmak için saçlarınızın diplerine köpük sıkın daha sonra saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutun.Saç derinizdeki bezlerden gelen salgılar saç tellerinizin üzerlerini kaplar buda saçlarınızın donuk ve cansız görünmesine neden olur.Bunun çaresi ise saçlarınızı hergün arındırıcı bir şampuan ile yıkamanız olacaktır.Ayrıca küçük bir hatırlatma krem içermeyen şampuanlar kullanmaya özen gösterin.
 

Üst