Evde Düzen Oluşturmak!

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Evde Düzen Oluşturmak! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evde Düzen Oluşturmak!

  Evinizin daha düzenli görünmesini istiyorsanız, ana mekanlardan başlamalısınız. Birkaç basit ipucuyla tüm evinizi organize edecek öneriler ​

  [​IMG]

  Yatak Odası:
  Yatağınızın altında neler gizli? Bir gün lazım olacağını düşündüğünüz ıvır zıvırların üstünde uyumak hoşunuza gidiyor mu? Bir eşyanızın ek parçası veya saklama kutusu haricinde ne varsa oradan çıkartın.
  Etajerinizin üzeri dağınık mı görünüyor, fazla olan her şeyi ortadan kaldırın. Parfüm şişesi veya kolonyaları zarif, şık bir gümüş tepsi üzerine dizin. Mücevherlerinizi mücevher kutusunda saklayın. Bozuk paralarınızı şık bir çanağa koyun.
  Gardırobunuzu düzenleyin. Tekrar moda olacağını düşündüğünüz veya tamir ettirmeyi düşünmediğiniz, size dar gelen kıyafetleri satın veya birine verin. Sadece üstünüze giydiğinizde içinde kendinizi rahat ve mutlu hissettiğiniz kıyafetleri dolabınızda saklayın.
  Oturma Odası:
  Film koleksiyonunuzu televizyon dolabınıza veya raflara yerleştirin. Dvd ve kasetlerinizi kategorilere ayırın. Dergilerinizi bir araya toplayın. Rafa veya gazeteliğe yerleştirin.
  Yemek Odası:
  Yemek odasındaki masa yemek içindir. Bu yüzden masa üzerindeki kağıt yığınlarını ve oraya ait olmayan eşyaları kaldırın. Bu temizliğin ardından masanıza şık bir runner veya örtü örtün. Hoş tabaklar, gümüş takımlar bu masanın üzerinde güzel görünecektir.
  Yemek odasındaki dolaplarınızda karışıklığa yol açan her şeyi kaldırın. Sadece bir iki güzel yemek takımını, hoş bardakları ve gümüş takımları oraya koyun. Yemekle ilgisi olmayan eşyaları o bölümden çıkarın.
  Mutfak:
  Kullanmadığınız bütün mutfak eşyalarını verin. Bu şekilde dağınıklığı azaltacaksınız. İhtiyacınızın çok üstünde bardak, tabak, plastik kaplama kabınız varsa, hemen dağıtın çevrenize.
  Buzdolabınızın da içini düzenleyin. Dış yüzeyinden acil numaralar haricinde her şeyi çıkarın. İç kısmında benzer yiyecekleri yan yana koyarak rafları düzenleyin. Süresi geçmiş yiyecekleri atın.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evde Düzen Oluşturmak Forum Tarih
Bir evde düzen olunca düzenbaz olmaz atasözünün anlamı açıklaması Atasözleri & Deyimler 15 Şubat 2011
Aile bireylerinin evde uyması gereken kurallar maddeler halinde Seviyeli-Ciddi Konular 9 Ekim 2015
Bilinçli tüketici evdeki kaynakları nasıl kullanmalı kısaca Tüketici Şikayetleri 17 Mart 2015
Evdeki Kurallara Uymasak Ne Olur Seviyeli-Ciddi Konular 22 Şubat 2014
Evde temizlik yaparken kullandığımız teknolojik ürünler nelerdir Ev Teknolojileri 18 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş