Evde Cilt Bakımı,Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Evde Cilt Bakımı


Sağlıklı ve güzel bir cilt için, doğal cilt bakımı programına başlıyoruz. Harekete geçmek için toprağa, kile, bitkilere, çiçeklere, süte, sirkeye sahip olmanız yeterli.

Ayda bir kez uygulayacağınız cilt bakımının sıralamasına göz atalım. Önce malzemenizi hazırlayın.

-Saç bandı,Kağıt mendil,Alkol,50 gr ıhlamur veya papatya,Maske,Süt-tonik,Gündüz kremi,Peeling,Makyaj temizleme pamuğu

Saçlarınızı bant ile geriye alın, ellerinizi yıkayın. Makyajsız olsanız bile yüzünüze dairesel hareketlerle sütü sürüp Kağıt mendil ile temizleyin. Toniğe batırdığınız pamuk ile sütün artıklarını alıp cildi ferahlatın. Yüzünüz henüz nemli iken peelingden bir fındık büyüklüğünde alıp, göz çevresi hariç tüm yüze ve boyna dairesel masajlar yapın. Ilık Su ile yüzünüzü yıkayın.

Sıra buhar banyosunda; bir kapta Suyu kaynatın; kaynar duruma gelince ıhlamuru içine atıp suyu ateşten alın. Başınıza büyük bir havlu örterek buharın yüzünüzü yumuşatmasını bekleyin. Beş dakika sonra havluyu başınızdan alın. Önünüze koyacağız dev aynada yüzünüzdeki siyah noktaları, üzerini pamukla sardığınız parmak uçlarınızla yavaşça sıkarak temizleyin. Her işlemden sonra Alkollü pamukla sıkılan yeri silin. Olgunlaşmamış sivilceleri sakın sıkmayın. Göz çevreniz hariç tüm yüze ve boyna maskenizi bir fırçanın yardımı ile sürüp bir süre sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.
 

Üst