Evde beslediği kuzuya bez bağladı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 17 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Evde beslediği kuzuya bez bağladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Muammer AY'ın haberi

  Reşadiye Mahallesi`nde oturan 2 çocuk babası Ahmet Yurtseven (44), 3 günlükken satın aldığı ve "Yaprak" adını verdiği kuzuyu bir haftadır evinde besliyor. Özel bir şirkette çalışan Yurtseven, kuzunun günlük 3 TL masrafı olduğunu, aylık kendisine 90 TL masraf çıkacağını söyledi.

  Kuzunun artık ailenin bir ferdi olduğunu ifade eden Ahmet Yurtseven, "Biberonla günde 1 litreyi aşkın süt içiriyoruz. Evi kirletmesi için de günde 4 kez altını hazır bebek bezi ile bağlıyoruz. 2-3 günde bir banyoda şampuan ile yıkayıp saç kurutma makinesi ile tüylerini kurutuyoruz. Geceleri çocuklarla birlikte yatıyor. Kuzu, bizi ailesi zannediyor. Tamamen büyüyene kadar evde besleyeceğiz. Ancak, daha sonra ondan nasıl ayrılacağız bilemiyorum" dedi.

  Babasının eve kuzu getirmesine çok sevindiğini söyleyen Mustafa Yurtseven (14) ise, "Kimileri evinde kedi ve köpek besliyor. Biz de kuzu besliyoruz. Kuzu evin maskotu oldu. Ailece ona alıştık. Geceleri benimle yatıyor" diye konuştu.

  Kuzuyu evde yalnız başına bırakamadıklarını her yere götürdüklerini söyleyen Ahmet Yurtseven, "Tıpkı bir bebek gibi. Misafirliğe gidince onu da yanımızdan ayırmıyoruz. Gittiğimiz her yerde büyük ilgi görüyor. Özellikle çocuklar kuzuyu çok seviyor" şeklinde konuştu.

  (İHA)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Evde beslediği kuzuya Forum Tarih
Aile bireylerinin evde uyması gereken kurallar maddeler halinde Seviyeli-Ciddi Konular 9 Ekim 2015
Bilinçli tüketici evdeki kaynakları nasıl kullanmalı kısaca Tüketici Şikayetleri 17 Mart 2015
Evdeki Kurallara Uymasak Ne Olur Seviyeli-Ciddi Konular 22 Şubat 2014
Evde temizlik yaparken kullandığımız teknolojik ürünler nelerdir Ev Teknolojileri 18 Şubat 2014
Evde Uymamız Gereken Kurallar Kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 6 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş