Ev dekorasyonunda akılcı öneriler . .

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Ev dekorasyonunda akılcı öneriler . . konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evinizin daha canlı daha sıcak ve göze çok daha güzel görünmesini istiyorsanız dekorasyonda kullanacağınız renklere karar verirken ince eleyip sık dokumanızda fayda var. 1- Taze ve Canlandırıcı: Mavi ve beyaz yaşam alanlarında memnuniyeti sağlar. Limon sarısı ve canlı bir yeşili de ekleyerek evinizi ferah ve modern alanlara dönüştürebilirsiniz. Uygulayacağınız beyaz vurgular ortama sakinlik verir. 2- Çözüm Aksesuarlar: Mekanınız beyaz ve bej hakimiyetinde olsa bile kullanacağınız mavi kırmızı pembe veya yeşil aksesuvarlar ve mobilyalar ile evinizin görünümünü tamamen farklılaştırabilirsiniz. 3- Gözleri Cezbedin: Tek bir duvarı iddialı bir renge boyamak odaksal bir nokta yaratmak için en hızlı ve etkili yoldur.
  4- Banyonuzu Değiştirin: Kendi halinde mütevazı banyonuzu çekici bir mabede çevirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey romantik renklerde bir çerçeveye sahip ayna ve sıcak renklerde banyo aksesuarları... Banyonuzda beyaz seramikten ve soğuk objelerden kesinlikle uzak durun.


  5- Beyaza Renkli Dokunuş: Duvarlarda beyaz ve tonlarının hakim olduğu bir odayı birkaç ton koyu renk bir halı ve renkli çizgilere sahip mobilyalarla canlandırabilirsiniz.


  Ortama Göre Ürün Seçin: Duvarlarınızda yüzey hataları varsa mat ortamda hafif ışıltılar istiyorsanız yarı mat renkleri tercih etmelisiniz.


  7- İklime Göre Renk Seçimi: Kuzeye bakan odalarda sıcak renklere güneye bakan odalarda mavi ve tonlarına yer verebilirsiniz.8- Akış Yaratın: Odaların aynı hole açıldığı bir eve sahipseniz yapmanız gereken en önemli şey renklerle ahenk yaratmaktır. Ancak bu ahengi yaratırken her odanın kendine özel karakterini koruyarak renk seçimi yapmak gerekir.


  9- Çocuk Odası Rengi: Çocuk odalarında çocukların sevdiği renkleri kullanmaya özen gösterin. Bizim tavsiyemiz yaratıcılığa olan katkısı ve enerjisi nedeniyle turuncu!


  10- Tek Renkli Odalarda: Eğer odanızın tüm duvarları aynı renkse oda monoton görünebilir. Bu monotonluğu doğal malzemeden yapılmış bir mobilya ya da renkli bitkilerle kırabilirsiniz.


  11- Rengarank Mobilya: Koyudan açığa yumuşak renkler rahatlığı ve konforu getirirken rengarenk mobilyalar yaşam alanınıza güçlü bir enerji verir.
  12- Devamlılık Sağlayın: Bir renk tonu belirleyerek odadan odaya ahenkli bir geçiş yaratabilirsiniz. Bu birleştirici etkiyi yaratmanın en basit yolu pencere çerçevelerini süpürgelikleri ya da kartonpiyerleri aynı renge ya da tona boyamaktır. Bu etkiyi kumaşlar perdeler masa ve yatak örtülerinde yakalayacağınız uyumla da gerçekleştirebilirsiniz.(Home Art)


  Küçük Renk Hileleri
  # Evinizin koridorlarında enerjiyi hakim kılmak için fıstık yeşili rengi kullanabilirsiniz.
  # Işığı emen bir renk olan kırmızı aynı zamanda iştah kabartıcı bir etkiye de sahiptir. Bu yüzden mutfak duvarlarında kırmızı iştah açıcı olur.
  # Aydınlanmanın rengi olarak bilinen sarı aynı zamanda hafıza ve konsantrasyonu kuvvetlendirir. Bu yüzden çalışma odalarında sarı ve tonları sizi olumlu yönde
  # Yeşil ve mavinin en büyük özelliği kullanıldıkları ortamda sinirleri yatıştırabilmesi ve huzur vermesidir. Mavi ve yeşilin açık tonları evinizin ortak kullanım mekanları için ideal bir seçimdir.
  # Odalarınızı farklı renklere boyarken odalar arasındaki sirkülasyon alanlarını; örneğin merdiven ya da holü daha açık renklere boyayarak geçişleri yumuşatabilirsiniz.
  # Yüksek tavan için renk hilesi yapın
  # Tavanınızda açık renk kullanmanız dışında duvarlara yatay bir hat çekerek ikiye ayırdıktan sonra aynı rengin iki farklı tonunu bu hattın altına ve üstüne gelecek şekilde uygulamayı deneyebilirsiniz. Açık renk hat üst bölümde kullanıldığında tavanlar daha yüksek gözükür.
  Açık renkleri kullanarak duvarları geniş gösterin.  Duvarlarınızı açık renklere boyamanız onların olduğundan daha geride olduğu hissi verecektir. Eğer odanızın bir duvarını daha geniş göstermek isterseniz tek bir duvarı açık renge boyamak bu duvarın olduğundan geniş görünmesini sağlayacaktır. Bu sayede odanızda ortaya çıkabilecek olan tekdüzeliği de kırmış olacaksınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - dekorasyonunda akılcı öneriler Forum Tarih
Ev Dekorasyonunda Renklerin Önemi-Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Dekorasyon 23 Ekim 2010
Ev dekorasyonunda çarpıcı fikirler Dekorasyon 7 Ekim 2010
Banyo Dekorasyonunda Çizgili Temalar Dekorasyon 28 Haziran 2010
Banyo dekorasyonunda dikkat edilecek konular Dekorasyon 9 Şubat 2010
Ev Dekorasyonunda Son Trendler Dekorasyon 7 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş