Et, balık ve tavuk ile zayıflayın

'Diyet Beslenme' forumunda DeMSaL tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Et, balık ve tavuk ile zayıflayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dukan Diyeti - Dr. Pierre Dukan Diyeti - Strese Sokmadan Zayıflatmak - Et Balık Tavuk Yiyerek Zayıflamak  Fransa'nın tanınmış beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan'ın Je ne sais pas maigrir 'Zayıflamayı Bilmiyorum' isimli kitabı satış rekorları kırıyor.

  İşte Fransız inceliğinin sırrı; Dukan Diyeti.

  Fransa'nın tanınmış beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan'ın Je ne sais pas maigrir (Zayıflamayı Bilmiyorum) adlı kitabı satış rekorları kırıyor.

  Dukan'ın spor yapmadan sınırsız et, tavuk ve balık yenilerek kilo kaybedilebileceğini öne sürdüğü diyetinin amacı insanları strese sokmadan zayıflatmak.

  Sabah gazetesinin haberine göre; protein ağırlıklı diyetin ilk hedefi yağ hücrelerinin bir an önce yok edilmesi. Sınırsız protein tüketip aç kalmadığınız ve az miktarda yağ kullandığınız için vücut, mevcut yağ depolarını harcamaya başlıyor.


  İLK 10 GÜN BALIK

  Yani "Dukan Diyeti" işe, önce insanların yeme alışkanlığını değiştirerek başlıyor. Bunun için de ilk 10 gün ağırlıklı olarak sadece balık, yağsız et, yumurta, tavuk, yoğurt, süt, peynir ve gibi yiyecekler tüketiliyor.

  Dr. Dukan, "İlk beş gün içinde asgari 3 azami 7 kilo verdiğinizi göreceksiniz" diyor. Bu ilk dönemde bazı insanlar, yeme alışkanlıkları değiştiği için yan etki olarak ağız kuruluğu ve nefes sıkışıklığı çekebilir. Bunun üstesinden gelmek için de bol bol su içilmesi tavsiye ediliyor. İlk on günlük aşamada sırasıyla şu yiyeceklerin yenilmesi tavsiye ediliyor...

  GÜN GÜN DİYET

  - Birinci gün: Sığır eti
  - İkinci Gün: Hindi ve tavuk.
  - Üçüncü gün: Yağsız etler.
  - Dördüncü gün: Tavuk ciğeri, Sığır eti.
  - Beşinci gün: Bütün balık çeşitleri.
  - Altıncı Gün: Kabuklu deniz ürünleri.
  - Yedinci gün: İkiye kadar yumurta.
  - Sekizinci gün: Yoğurt ve süt.
  - Dokuz ve onuncu günler: Marul ve diğer yeşillikler...

  PROTEİN ARTI LİMİTSİZ SEBZE

  İkinci aşamadaki ilk on gün ise, proteinlere ek olarak sebze tüketiminden oluşuyor. İkinci on günde günde en az 1,5 litre su içilmesi gerekiyor. Üçüncü aşamadaki 10 gün ise her gün protein ve sebze tüketmenin yanında mevye yeme zorunluluğu da başlıyor. Meyve yanında yavaş yavaş bir parça ekmek, bir kez istediğiniz şekilde mükellef bir yemek ziyafeti de çekebiliyorsunuz. Uyum olarak nitelenen dördüncü aşamada ise artık istediğinizi yemekte serbestsiniz. Hiç bir suçluluk ve sınırlama olmadan isteğiniz besini tüketebilirsiniz. Bu aşamadaki tek kural ise, her perşembenin protein günü olması.

  BİR KAŞIK TATLI BİLE DİYETİ BOZAR

  'Saldırı', 'Yolculuk', 'Takviye' ve 'Koruma' isimli 4 aşamadan oluşan diyette tabii ki yapılmaması gerekenler de var. Özellikle ilk üç günde yoğun egzersiz yasak. Öğünlerin de atlanmaması gerekiyor. Ketçap, mayonez gibi yağ ve şeker içeren soslar kullanılmayacak. Bu aşama hiçbir sapma veya özür kabul etmiyor. Tuzdan uzak durulması gerekiyor. Tatlılardan ise 'Bir kaşık alayım sadece' demek bile diyeti bozuyor
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - balık tavuk zayıflayın Forum Tarih
Et Balık ve Tavuk Suyunun Kullanımı Pratik Bilgiler 25 Ekim 2008
Türkiye'nin en kalabalık şehri neresidir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
2017 Balıkesir nüfusu Balıkesir Tanıtımı 31 Ocak 2017
Dünyanın en kalabalık ülkesi neresidir kısaca Ülkeler Coğrafyası 27 Ocak 2017
Balıkçılığın ülke ekonomisine katklıları maddeler halinde kısaca Eğitim Bilgileri 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş