Estetikte erkekler kadınları solladı

'Güzellik & Bakım' forumunda Siraç tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Estetikte erkekler kadınları solladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Estetikte erkekler kadınları solladı

  En çok burun ameliyatı yaptıran erkekler, neredeyse kadınlar kadar estetik operasyonlara başvuruyor

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, günümüzde estetik cerrahinin sunduğu imkanlarla bir insanı adeta baştan aşağı yenilemenin mümkün olduğunu söylüyor. Günümüzde artık kadınlar kadar erkekler de güzel ve genç görünmek için estetiğin imkanlarından yararlanıyor. TÜBİTAK ödüllü Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlarla ilgili olarak merak edilen soruları yanıtladı.

  Ne zamandan beri erkek müşteriler arttı?
  Son birkaç yıldır erkek müşterin sayısında artış olduğunu söyleyebiliriz. Eskiye oranla önyargıdan çoğunlukla kurtulmuş olduklarını görüyoruz.
  Erkekler de kadınlar kadar estetik yaptırıyor mu?
  Estetik operasyona başvurma oranı dünya ortalamasında kadınlarda yüzde 88, erkekler yüzde 12'lerde. Oysa bu oran Türkiye'de yüzde 79'a yüzde 21.

  Erkekler en çok ne yaptırıyorlar?
  Son zamanlarda gerek iş hayatının, gerek sosyal hayatın yarattığı rekabet ortamı erkekleri de daha genç, daha dinamik ve daha yakışıklı olmaya yöneltiyor. Genellikle iş adamları, yöneticiler, avukat ve doktorlar bu konuda başı çekiyor ve estetik cerrahların kapısını çalıyorlar. Erkeklerin en çok yaptırdığı ameliyat burun ameliyatlarıdır. İkinci sıklıkla yapılan ameliyat saç ekimi ameliyatıdır. Gençlik arayan bir grup erkek de 50'li 60'lı yaşlarda olup genç kadınlarla ilişki kuran erkekler. Bunlar genellikle yüz gençleştirme ameliyatlarını talep ediyorlar. Bunların başında da göz torbalarının alınması, kaşların kaldırılması, yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi (Botox) başta geliyor.
  Saç ektirme operasyonunda hangi teknikler kullanılır?
  Kişinin durumuna ve isteğine bağlı 2 teknik uygulanmaktadır. Saç nakli, lokal anestezi yapılmaktadır. İşlem ortalama 3.5 - 4 saat kadar sürer. Saç naklinde, ömür boyu dökülmeye dirençli olan ense bölgesindeki saçlardan estetik cerrahi müdahale ile ufak bir şerit alınır ve bu şerit üzerindeki sağlıklı saç kökleri tek tek ayrılarak tamamen dökülmüş ya da seyrelmiş alana nakledilir.
  Saç transplantasyonunda enseden şerit çıkarılmadan gerçekleştirilen saç ekimi tekniğidir. Donör alandaki saçlar işlem öncesinde 3 mm uzunluğunda kısaltılır. Lokal anestezi altında özel bir cerrahi aletle (çapı 1 mm'nin altındadır) saç folikülleri çıkarılır. Ön taraftaki seyrelmiş ya da tamamen açılmış alana nakledilir. Gerekli saç sayısıyla ilgili olarak 3-4 gün arayla birkaç kez uygulanabilir. Alınan ikincil iyileşmeye bırakılır. Ekim yapılmış saçlar 6 ayın sonunda kestirilebilir hale gelmiş olurlar.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Estetikte erkekler kadınları Forum Tarih
Neştersiz estetikte en yeni yöntemler! Güzellik & Bakım 8 Kasım 2008
Kadın ve erkeklerin eşit haklara sahip olmasının toplumsal açıdan önemi nedir? Eğitim Bilgileri 17 Mart 2016
Erkekler için Atkı Bere Modelleri ve Örnekleri Atkı Eldiven Bere Örgü Modelleri 27 Eylül 2013
Erkeklerde İdeal Kilo Nasıl Hesaplanıyor Genel Sağlık 2 Ağustos 2013
Erkekler İçin Kabarık Saç Modelleri Erkek Giyimi & Erkek Modası 8 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş