Estetik operasyonlar için kış mevsimi daha mı uygun?

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 7 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Estetik operasyonlar için kış mevsimi daha mı uygun? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, estetik işlemler için seçilen mevsimin öneminin altını çizerek, her mevsim estetik operasyonların yapılabildiğini ancak sonbahar ve kış aylarının sağlık ve iyileşme açısından önemli avantajları olduğunu belirtiyor.
  Estetik operasyonlarında, sonbahar ve kış ayları neden tercih ediliyor?
  Burun dahil bütün estetik ameliyatlarda en ideal zamanın, sonbahar ve kış aylarıdır. Çünkü genel olarak estetik ameliyatlardan sonra cildiniz güneşe karşı hassaslaşacak ve 1-1,5 ay güneşten korunmanız gerekecektir. Bu işlemlerin kış mevsiminde yapılması, daha az ödem oluşması nedeniyle de önemlidir. Ayrıca Aralık ayında operasyon geçirildiğinde, Haziran ayında tam anlamıyla iyileşme sağlanmış olur ve operasyon sonrası izlerin geçmesi için yeterli süre dolacağından, kişi yaz mevsimini daha pürüzsüz ve taze bir cilt ile karşılar.
  Yüz bölgesine yapılacak operasyonlar için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
  Özellikle yüz bölgesine işlem yaptıranların sonbahar ve kış aylarını tercih etmeleri daha doğru olur. Örnek olarak lazerle leke tedavisi ve yüz gençleştirme işlemleri yaptıranların 1ay güneşten korunmaları gerekir. Diğer estetik operasyonlarda da morluklar geçmeden güneşlenmek ciltte kalıcı güneş lekelerine neden olabilir.Kış mevsiminde, aynı anda 2-3 estetik ameliyat yapılabilir mi?
  Kombine ameliyatlar yani 2 – 3 ameliyatın bir arada yapıldığı uzun ameliyatlar, sonrası aşırı sıcak havalar ödemi artırabilir. Bu gibi operasyonlardan sonra güneşe 1 ay kadar çıkmamak gerekir. Eğer güneşe çıkılmayacak gibi ve yaşadığınız yer çok sıcak değil ise, her mevsim tüm ameliyatlar yapılabilir. Ameliyatları kışın yapmayı tercih etmemizin sebebi ise yazın mayo veya dekolte elbiselerle dolaşıldığından, yaz gelene kadar şişliklerin inmesi ve vücudun son şeklini almasıdır.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş