Estetik gözkapağı ameliyatı

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Estetik gözkapağı ameliyatı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Estetik gözkapağı ameliyatı nedir? Yaş ilerledikçe yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda üst ve alt göz kapaklarında sarkıklık ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması ve fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Bu görünüm bozukluğuna neden olması yanında sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini engelleyebilir. Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olur. Üst göz kapağında kapak boyunca iz kalır. Ancak bu iz kapak kıvrımına uydurulacağı için sadece çok yakından bakıldığında görülebilir haldedir. Alt kapakta ise kirpiklerin hemen altında bir iz kalır izin devamı yan tarafta norYasak kelime deri çizgisi gibi durur. Göz kapakları insan vücudunun en az iz bırakan bölgesidir.  Kimler bu ameliyat için iyi bir adaydır?

  Genellikle 30 yaş üzeri üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmeye başlamış başka sağlık problemi olmayan kişiler bu ameliyat için adaydır.  Ameliyat?

  Ameliyat hastane koşullarında anesaaai uzmanının gözetiminde ve ameliyathanede yapılır. Lokal anesaaai ve intravenöz sedasyon (Damar yolu ile uyutma) yöntemi tercih edilir. Hastanın mevcut şikayetlerine göre sadece üst veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür.  Ameliyat sonrası?

  Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik ve morarma olabilir. Gözlerde kuruluk yanma hissi görme bulanıklığı ortaya çıkabilir. Gözyaşı artabilir gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir.Hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bunlar ilk hafta içinde kendiliğinden geçen beklenen olaylardır. Dikişler 3-5 gün sonra alınır.  NorYasak kelime hayata dönüş?

  Ameliyat iyi sonuç verir. Nadiren rötüş(yeniden cerrahi girişim) gerekli olabilir. Kişi 3 gün sonra işine dönebilir. Kullanıyorsa 1 hafta sonra kontakt lenslerini takabilir. Gözkapaklarının yeni şekli yerçekimi nedeniyle etkileneceğinden kişinin bünyesine göre bazen birkaç yıl bazen de ömür boyu dayanır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Estetik gözkapağı ameliyatı Forum Tarih
Estetik değer taşıyan eser veya yapıtlara örnekler nelerdir? Eğitim Bilgileri 6 Aralık 2016
Ortak estetik yargılarının varlığını kanıtlayan örnek kısaca Eğitim Bilgileri 1 Mart 2014
Halı ve Kilim Dokumalarında Türk Kültür Sanat ve Estetik Anlayışı Hakkında Bilgi El Sanatları 30 Ocak 2014
Platonun Estetik Anlayışı Hakkında Bilgi Düşünürler-Filozoflar 11 Eylül 2012
Estetik Nedir - Estetik Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 27 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş