Estetik Cerrahi İşlemler - Estetik Cerrahi İşlemler Hakkinda Bilgiler

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Estetik Cerrahi İşlemler - Estetik Cerrahi İşlemler Hakkinda Bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göğüs Küçültme
  Çok büyük ve sarkan memeleri olan kadınlar fazla ağırlık taşıdıkları için türlü tıbbi problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Bunlar, boyun ve sırt ağrısı, deri irritasyonu(tahrişi), iskelete özgü deformasyonlar(şekil bozuklukları) veya solunum ile ilgili problemler olabilir.
  Yüz Germe
  En görünür konumda olan yaşlanma göstergelerini fazla olan yağın çıkarılması, deri altındaki kasların sıkıştırılması, yüz ve boyun derilerinin çekilmesi yoluyla daha iyi bir duruma getirir.
  Göz Kapağı
  Teknik adı blefaroplasti olan göz kapağı operasyonu üst ve alt göz kapaklarından fazla deri ve kasla birlikte yağ alınması işlemidir. Göz kapağı operasyonu, yaşlı gözükmenize ve hissettiğinizden daha yorgun durmanıza yol açan ve hatta görüşünüzü engelleyen düşük üst kapaklar ile göz arasındaki torbacıkları düzeltebilir.
  Karın Germe
  Abdominaplasti karnın orta ve alt kısmından deri ve yağın çıkarılması ve karın duvarındaki kasların sıkılaştırılması için gerçekleştirilen major bir cerrahi prosedürüdür. Presedür dışarı çıkıntı yapmış karın görüntüsünü dramatik şekilde azaltabilir.
  Yara İzi
  Skar normal yara iyileşme olayının bir sonucu olarak oluşur. Bir yaralanma ile oluşan kesi veya bir ameliyat yarası ne kadar dikkatli ve usulüne uygun şekilde onarılsa bile kalıcı bir iz daima oluşur. Ancak bu izin kabul edilebilir, gizlenebilir ve belli belirsiz olması önemlidir.
  Jinekomasti/Erkeklerde Göğüs Küçültme
  Jinekomasti “kadın gibi göğüsler” anlamına gelen Yunanca kelimelerden türemiş tıbbi bir terimdir. Görünümlerinden utanan erkekler için, göğüs küçültme ameliyatı yararlı olabilir. Prosedir, göğüslerinden yağı ve beze dokusunı alır. İlerlemiş vakalarda fazla deriyi alır ve ameliyat düz, sıkı ve dış hatları belirgin bir göğüsle sonuçlanır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Estetik Cerrahi İşlemler Forum Tarih
Estetik değer taşıyan eser veya yapıtlara örnekler nelerdir? Eğitim Bilgileri 6 Aralık 2016
Ortak estetik yargılarının varlığını kanıtlayan örnek kısaca Eğitim Bilgileri 1 Mart 2014
Halı ve Kilim Dokumalarında Türk Kültür Sanat ve Estetik Anlayışı Hakkında Bilgi El Sanatları 30 Ocak 2014
Platonun Estetik Anlayışı Hakkında Bilgi Düşünürler-Filozoflar 11 Eylül 2012
Estetik Nedir - Estetik Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 27 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş