Esneklik Kaybı..

'Güzellik & Bakım' forumunda RiVeR_Nn tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Esneklik Kaybı.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Esneklik Kaybı..

  Esneklik Kaybı


  Saçınız elleyince bir köpüğü andırıyorsa, şekil vermekte zorlanıyorsanız, canlılığını, diriliğini ve gücünü kısaca esnekliğini yitirmiş demektir.


  Esneklik kaybı her tip saçta görülebilir. Nedeni ise, genellikle, stres, sigara, uykusuzluk gibi sağlıksız bir yaşam ve dengesiz beslenmedir. Sizin canlılığınızı yok eden bu kötü koşullar saçınızı da etkiler. Çözüm, vitaminler ve enerjidir. Ciddi bir şekilde bakım programı uygulamanız gerekir.

  Ne yapmalı?

  Saçınızı, saç tipinize uygun olarak seçtiğiniz şampuan ile dönüşümlü olarak, enerji verici özel bir şampuan ile de yıkayın.
  Şampuan sonrası, vitaminler açısından zengin, canlandırıcı özelliğe sahip bir yıkama maskesi uygulayın. Uygulama sırasında saç diplerinize masaj yapın. Masaj sırasında sert olmayın, küçük basınçlar uygula¤¤¤¤¤ kan dolaşımınızın hareketlenmesini sağlayın.
  Saçınızı mümkün olduğunca kendi kendilerine kurumaya bırakın. Eğer sıcak kurutma yapmak durumundaysanız, saç kurutma makinesini saçınızdan 30cm. uzakta tutun.
  Şekil vermek için canlılık ve enerji veren ürünler kullanın. Seçtiğiniz ürünlerin sprey, köpük ve su gibi hafif yapıda olmalarına özen gösterin.
  Saçınızdaki esneklik kaybının genellikle iç nedenlerden kaynaklandığını unutmayın. Dengeli beslenin ve vitamin alın. Özellikle B vitamini saçlara canlılık verir.
  * B vitamininin en çok bulunduğu besinler: Tahıllar, baklagiller, fındık, çay, süzme bal, bira mayası, ıspanak, bezelye, fasulye, karnıbahar, lahana, süt, yumurta, kırmızı et, karaciğer, böbrek ve balık.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Esneklik Kaybı Forum Tarih
Esneklik Nelere Bağlıdır? Konu Dışı Başlıklar 19 Şubat 2012
Esneklik Nedir - Esneklik Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 9 Şubat 2012
Osmanlı en çok hangi devlete karşı toprak kaybına uğradı kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Türkiye'de Nüfus Kaybının Nedenleri Nelerdir? Ülkeler Coğrafyası 3 Şubat 2012
Bilinç Kaybı ve İlkyardım Genel Sağlık 9 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş