"Esnafın kredi faizi yüzde 10'a düşecek"

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  "Esnafın kredi faizi yüzde 10'a düşecek" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA(ANKA)- Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, küçük esnaf ve sanatkarın TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası'ndan kullandığı kredinin faiz oranının yüzde 12'den yüzde 10'a düşeceğini bildirdi.

  Bakan Çağlayan Kızılcahamam Asya Termal Otel'de düzenlen "KOSGEB Kredi ve Destek Yönetmeliklerine İlişkin Teknik Çalışma Grubu" toplantısına katıldı. Çağlayan toplantıda yaptığı konuşmada, esnaf ve sanatkar kesiminin TESKOMB aracılığıyla Halk Bankası'ndan kullandığı kredilerde uygulanan faiz sübvansiyon desteği ile faiz oranının daha önce 12'ye düştüğünü hatırlattı. Merkez Bankası'nın faiz indirimi ile birlikte Halk Bankası'nın faiz oranını yeniden gözden geçireceğini kaydeden Çağlayan, “Zannediyorum ki, Halk Bankası cari faiz oranını yüzde 20'ye düşürecek. Böylece esnaf ve sanatkarın bu destekten yararlanma imkanı da artacak” dedi. Çağlayan, KOSGEB'in başarısının KOBİ'lerin, esnaf ve sanatkarın başarısı olduğunu vurguladı.

  -“10 BÜYÜK EKONOMİ ARASINA GİRECEĞİZ”-

  Çağlayan, KOSGEB kanununda değişiklik öngören tasarı hakkında da bilgi verdi. Kanun Tasarısı'nın Meclis Genel Kurulu'nda olduğunu ifade eden Çağlayan, 31 Mart ya da 1 Nisan tarihinde tasarının Meclis'te görüşüleceğini ve bu sürenin de uzun zaman almayacağını kaydetti. Çağlayan, bu düzenleme ile KOSGEB'in artık ticaret ve hizmet sektörüne de hitap edeceğini söyledi.
  Çağlayan, coğrafi konumu ve dinamik nüfusu ile Türkiye'nin 2023'e girmeden dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğini de belirtti.
  ANKA

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Esnafın kredi faizi Forum Tarih
Kitabede yer verilen ifadelere göre bedesten esnafının nelere dikkat etmesi isteniliyor kısaca Sorular ve Cevaplar 6 Aralık 2016
Atina olayları Ayvalık esnafını da yaktı Ekonomi Ve Borsa 7 Mayıs 2010
Nusaybin Esnafına Ücretsiz Göz taraması Mardin Tanıtımı 25 Aralık 2009
Kredit Nedir - Kredit Ne Demek - Kredit Anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 23 Ekim 2012
Kredi Kartı Aidatını Geri Almak İçin Dilekçe Örneği Hukuk 8 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş