Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları - Eski Aşkı Nasıl Unuturum?

'Sohbet & Muhabbet' forumunda Mavi_inci tarafından 26 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları - Eski Aşkı Nasıl Unuturum? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları - Eski Aşkı Nasıl Unuturum-Eski Sevgiliyi Unutmak İçin Yapabilecekleriniz


  Sizin yelkenli çelik halatlarla eski limana demirli vaziyette. Ama üzülmeyin durumunuz ümitsiz değil. Bugüne kadar milyarlarca insan eski sevgilisini karısını kocasını unutmayı başardıysa siz de yapabilirsiniz. Kimse unutulmaz değil. ışte yaranıza merhem olabilecek 25 öneri.

  1. Arkadaş kalacağım diye kendinizi kasmayın: Tamam arkadaşça ayrılmış olabilirsiniz. Her ayrılıkta kan dökmeye gerek yok. Ama arkadaş kalacağım diye kendinizi zorlamanız da şart değil. En azından bir süre. Onu görünce kalp krizi geçirecekmiş gibi olmayı bıraktığınızda belki mailleşmeye başlayabilirsiniz.

  2. Rastlaşma ihtimali bulunan yerlerde dolaşmayın: Kabul edin içten içe onu görmek istiyor üstelik buna bir de kaza süsü vermeye çalışıyorsunuz. Siz kimi kandırıyorsunuz?

  3. Birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durun: Densiz bir garsonun bir tanıdığın gelip de eski sevgilinizin nasıl olduğunu sormasıyla göz yaşları sel olabilir. Dikkat. Ayrıca anılar da üstünüze üstünüze gelebilir. şurası göz göze geldiğimiz yer diye başlarsınız sonra.

  4. Evde ona ait ne varsa kurtulun: Bir şenlik ateşi yakıp törensel bir havayla yok edebilir ya da doğrudan çöp tenekesine gönderebilirsiniz. Kutulayıp kaldırmak da bir yöntem ama o kutu evin bir köşesinde durduğu sürece ruhunuzu rahatsız edecektir benden söylemesi.

  5. Onun dinlediği şarkıları seyrettiği dizileri unutun: Playlist’inizden bir iki şarkı eksilse ölmezsiniz ya. Hiç gereği yok. Hatta gidin hiç tanımadığınız dinlemediğiniz şarkıcıların CD’lerini ülkelerin müziklerini satın alın.

  6. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları yok edin: Nedenini uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. Yöntemi seçmek de size kalsın. 4. maddedeki prensibi uygulayabilirsiniz.

  7. Evin dekorasyonunu değiştirin: En temizi başka bir semte taşınıp yeni bir hayata başlamak ama ha deyince olacak iş değil. O zaman siz de evdeki eşyaların yerlerini şekillerini değiştirin. Özellikle onun her zaman oturduğu koltuğun yerini…

  8. Kullandığı parfümü hayatınızdan çıkarın: Hafızayı en hızlı tetikleyen şey koku alma duyusu. Parfümün kokusunu aldığınız an en mutlu anınıza dönebilirsiniz. Çok tehlikeli!

  9. Tatile çıkın: Başka yerlerde başka insanlarla tanışmak kesinlikle iyi gelir. Ama dikkat edin de daha önce birlikte gittiğiniz bir yer olmasın. Tabii bazı bünyeler farklı prensiple çalışıyor olabilir. ınadına gidip anılarınızla yüzleşmek ve onlardan korkmadığınızı kendinize ispat etmek isteyebilirsiniz.

  10. Arkadaşlarıyla bir süre görüşmeyin: Kendi arkadaşlarınız size yeter. Hakkında bilgi taşımalarına ağzınızı yoklamalarına izin vermeyin.

  11. Özel günlerinizde evde oturmayın: Kanka destek sistemini devreye sokun. Arkadaşlarınıza sığının sizi avutmalarına izin verin. Özellikle yıldönümü onun doğum günü gibi eski özel günlerde evde tek başınıza kalmayın.

  12. Telefon numarasını mesajlarını silin: Böylece bir gece vakti içip içip onu aramanız zorlaşır dönüp dönüp gönderdiği aşk mesajlarını okuyup içinizi kanırtmazsınız.

  Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

  13. Aldığı hediyelerden kurtulun: Tamam o kolye altın olabilir ama ruh sağlığınızdan daha mı kıymetli? Ya satın parasını çatır çatır yiyin ya da birine verin.

  14. ıyileri değil kötü anıları hatırlayın: Birlikte geçirdiğiniz mutlu günleri anacağınız zamanlar gelecek ama şimdi değil. şimdilik sadece kötüleri hatırlamaya çalışın ki yelkenleri suya indirmeyin.

  15. Yeni bir şeyler öğrenin: Bir kursa filan yazılabilirsiniz. Böylece aklınız başka şeylerle meşgul olur kendiniz için de iyi bir şey yapmış olursunuz. Hem belli mi olur yeni biriyle tanışırsınız.

  16. Altı ay uykuya yatın: şu ana kadar sıraladıklarımın hiçbiri işe yaramadıysa ütopik olmakla birlikte bu seçeneği deneyebilirsiniz. Belki iyi bir uyku çekince hayat daha iyi olur.

  17. Kendinizi yenileyin: Sürekli saç şekliyle rengiyle oynamak depresyon belirtisi derler ama her zaman değil. Aynada yeni birini görmek içinizi açabilir.

  18. Romantik komedilerden uzak durun: En sevdiğiniz tür olabilir ama bu tip filmler insanı olmayan erkeklere/kadınlara bile aşık etme kapasitesine sahip. Sinemadan çıkar çıkmaz cep telefonuna sarılırsanız telafisi mümkün olmayan hatalara imza atabilirsiniz.

  19. Hüzünlü aşk şarkıları dinlemeyin: Bir süre bazı müzik türlerini bazı şarkıcıları hayatınızdan çıkarmanız gerekecek. Örneğin Celine Dion. Gerçi onu kim niye dinler anlayabilmiş değilim ama… Buna karşılık Burak Kut’tan tüm unutmaya çalışanlar için gelsin: Yaşandı bitti saygısızca haydi zıpla…

  20. Onu düşünmeye başladığınızda fizik problemi çözün: Tamam kabul ediyorum; bunu ben de yapamam. Ama beynin rasyonel tarafını çalıştırmak için hiç değilse Sudoku çözün bari.

  21. Ayakta duramayacak kadar uykunuz gelmedikçe yatmayın: Uykunuz kaçınca onu düşünmeye başlarsınız onu düşününce zaten uyku gelmez.

  22. Evdeki battaniyeleri yok edin: O melankoliyle altına girmeye kalkarsanız uzun süre çıkamazsınız.

  23. Second Life’ta yeni bir siz yaratın: Değişim her zaman içten dışa olmaz. Girin Second Life’a yaratın şöyle alımlı yakışıklı seksi işinde başarılı bir karakter. Elinizi sallasanız ellisi. Bu gazla gerçek hayatta da engel tanımazsınız artık.

  24. Extreme sporlara başlayın: Can derdine düşünce eski sevgilinin acısı kalmaz. Aman dikkat adrenalin bağımlısı olmayın.

  25. Yeni bir sevgili bulun: Eveeet geldik meselenin özüne. Önceki maddeleri de uygulayın tabii ama eski sevgiliyi unutmanın en iyi yolu yenisini bulmaktır. Ama tabii burada zamanlama ve kimi seçtiğiniz çok önemli. Öyle birisini bulmalısınız ki aklınızı başınızdan alsın. Aksi halde kimse onu unutturamıyor diye paniğe kapılırsınız. Yok öyle bir şey tabii. Vallahi yok.


  Alıntı
   

 2. cok sacma bunlar kimse hic bir zaman unutulmaz yeni biri olur hayatnda belki onla evlenrsn mutlu olursun ama mutlaka bi gun keske o olsaydi yanmda dersn
   

 3. kardesım ellerıne saglık cok guzel olmus:D
   

 4. Mükemmelsin.çok doğru :) ellerine sağlık.
   

 5. Sızce bunlar ıse yarar mı dersınız? Baska bırını bulmak hala ona ıhanet yapmısım hıssını verıyorsa :(
   

 6. ÇOk Teşekkür Ederim :))

  xaLeR
   

 7. ama ben ne yaparsam yapim unutamam çünkü bu gerçek aşk...
   

 8. gercek ask unutulmaz o yuzden adi ask konulurya
   

 9. arkadaşlar ben eşimden ayrıldım onu çok seviyorum ben ölmeden onun aşkı bende bitmez o bu akşam bana beni sevmediğini mesaj atmış canım yanıyo bu derdin dermanı yok dünyam başıma yıkıldı.
   

 10. çok doğru maddeler var ama sacma maddelerde var doğrusu ne yapmam gerektiğini hala anlamadım ama unutmak istediğimi biliyorum
   

 11. ben onu unutamadımm o beni çoktan unuttu hatta sevgilisi bile var <3 <3 <3 <3
   

 12. Seven kişi unutmaz../Ayrıca çok dehşet saçma bi konu..
   

 13. bunlar gerçekten çok saçma ben ona akmaya ıyamıyorum bide mesajlarını mı silcem :(
   

 14. Aslında doğru ama benım ışım bıraz vahım çunkı ben onunla çıkarken o benı kandırdı oysakı ben onu çok sewmiştim ama onu unuttum.. Ama sonra o benı sewmeye başladı bende buna boyle bı kotu durum yaptm.. Boyle derken 1 hafta sonra bende onu tekrar sevmeye başladım.. Bu bana gınde çıkma teklıfı ettı e tabii bende kabul ettım bız bırbırımızı çok sevdik hemde çookk... Sonra ayrıldı ne oldu anlamadm ama ayrıldık.. :( Şımdı ben onu az bıse unuttum ben şımdı onu nasıl unutabılırmm :((
   

 15. eqer gerçek aşk sa senin ki bunlara gecer duymazsın ( unutmak ) lafının u sunu almazsın sadece o yanında olmaz o kadr onun kokusu varlığı nefs alışı sana baqlr bende sewgim çook kötü bir ayrılık oldu unutmadım ama unutmuş yapıyrm o qittiqinden bei tebessüm ediyorum oda yalan da benim kişi qercek te onu ki sahte simdide kendime zarar veriyorum ben npmlıyım ?? :(
   

 16. bunlar bi işe yaramaz ne yaparsanız yapın gercek aşkınızı unutamazsınız bende madurum :(
   

 17. onur seni çok seviyorum
   

 18. onu öylesine sevmiştimki adını duymam bile kalp ritmimin değişmesine sebep oluyordu ayrıldığımız zamanın başlarında ondan nefret ediyordum... ama onunla geçirdiğim anılarımı hatırlayınca onu hala çok sevdiğimi anladm...seni çok özledim birtanem ne olur bana tekrar sımsıkı sarıll <3
   

 19. çok seviyorsan ilk günler için yanar kendini teselli edemessin tesselli edemez kimse seni 1 geçmesi lazım en az hemde 35 40 50. gün derken acısı hafifliyor eskisi kadar takmıyosun aklından çıkartamıyosun her dakika her saniye düşünüyosun ama inan eskisi gibi üzmüyor artık seni 1 ay geçtikten sonra birini bulman lazım çünkü 1 ay geçmeden kabullenemiyosun başkası olmaz onun yerini doldurmaz diyosun bulduktan sonra zaten unutmaya başlıyosun. bu dediklerim evlenenler için değil evlenenler için nasıl bir piskolojidir bilmiyorum allah yardımcınız olsun.
   

 20. ya çook saçma hm biz o yaşımıza daha gelmedik kafede buluşmak gb yani daaha yaşımız -14ya siz ne yaptınız biraz bize göre yazın bizde açı çekiyoz ve bunlardan kurtulmak iistiyoz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eski Sevgiliyi Unutmanın Forum Tarih
Eski çağlarda insanların sınama yanılma yoluyla bulduklar maddeler kısaca Eğitim Bilgileri Pazar 19:46
Eski Türk devletlerinde kurultaya kimler katılırdı kısaca Tarihi Bilgiler 9 Şubat 2017
2017 Eskişehir nüfusu Eskişehir Tanıtımı 31 Ocak 2017
Polis teşkilatının kuruluş tarihi kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 26 Ocak 2017
Eski zamanlarda oynanan oyunlar kısaca Çocuk Oyunları 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş