Eski Mezunlara Bir Darbe Daha

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda MaSuK tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. MaSuK

  MaSuK Üye

  Eski Mezunlara Bir Darbe Daha konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ÖSS'den bir darbe de eski mezunlara geldi. Bu sene sorular son 3 yılda okutulan derslerden gelecek. Yani eski mezunlar sorulara 'Fransız' kalacak.  Her yıl yenilenmesi planlanan ve her defasında öğrencileri mutsuz eden bir sisteme oturtulan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), yine yeni mağdurlar yaratacak. YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, yeni sistemle ilgili çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

  Özcan, ÖSS ile ilgili olarak bu yıl "zaman darlığından'' dolayı büyük bir değişiklik yapılmayacağını belirterek, "Ama ufak tefek değişiklikler yapabiliriz" diyerek öğrencileri uyardı. İşte o değişikliği, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan açıkladı ve 2009-ÖSS'de yöneltilecek soruların yenilenen lise müfredatı göz önünde bulundurularak hazırlanacağını söyledi. Şu anda son sınıfta olanların son 3 yılda okudukları derslere göre soruların hazırlandığını belirten Yarımağan, "Örneğin 2 yıl önce mezun olan bir aday okumadığı bir dersten sorularla karşılaşabilir'' dedi.

  Eski adayların biraz dezavantajlı olabileceğini de sözlerine ekleyen Yarımağan, ÖSS'nin 14 Haziran'da yapılacağını, başvuruların da Şubat'ta başlayacağını kaydetti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eski Mezunlara Darbe Forum Tarih
Eski çağlarda insanların sınama yanılma yoluyla bulduklar maddeler kısaca Eğitim Bilgileri Pazar 19:46
Eski Türk devletlerinde kurultaya kimler katılırdı kısaca Tarihi Bilgiler 9 Şubat 2017
2017 Eskişehir nüfusu Eskişehir Tanıtımı 31 Ocak 2017
Polis teşkilatının kuruluş tarihi kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 26 Ocak 2017
Eski zamanlarda oynanan oyunlar kısaca Çocuk Oyunları 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş