Eski DYP'li vekilinin villası 3 saat arandı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Eski DYP'li vekilinin villası 3 saat arandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Eski DYP milletvekili avukat Salih Çelen'e ait Eymir Gölü kenarındaki villadaki arama yapıldı. Polis asker ve savcı nezaretindeki arama yaklaşık 3 saat sürdü.

  Polise gelen bir ihbar mektubunun değerlendirilmesi sonucu, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısının talebi ve mahkeme kararı üzerine Eymir Gölü kenarındaki bir villada başlatılan arama tamamlandı.

  Jandarma ekiplerinin çevre güvenliği aldığı ve Cumhuriyet savcısı nezaretinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen arama yaklaşık 3 saat sürdü.

  Eski vekil olan avukat Çelen'e ait olduğu belirtilen villa ve bahçesiyle müştemilatların yanı sıra villanın bahçesi yakınlarındaki tek katlı bir barakayla bu civardaki çöp ve moloz yığınları arasında bir kısmı yanmış halde klasörler halinde çok sayıda evrak bulundu.

  Bulunan evraklardan bazıları, tutanak düzenlenerek sivil polis araçlarına konuldu ve Ankara Emniyet Müdürlüğüne gönderildi. Söz konusu evrakların soruşturma kapsamında İstanbul'a gönderileceği ve incelemenin orada yapılacağı belirtildi.

  Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı tarafından sadece arama kararının gönderildiği, gözaltının olmayacağı belirtilirken, emniyet yetkilileri, Ankara genelinde başka bir noktada aramanın olmadığını da ifade ettiler.

  Eski DYP Milletvekili ve Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfı Başkanı Salih Çelen, aramalar sırasında bir açıklama yapmış ve söz konusu evrakların vakfa ait olduğunu belirtmişti.


  SALİH ÇELEN KİMDİR?

  21. Dönem antalya Milletvekili olan Çelen Edirne, Keşanlı... Bir dönem Tansu Çiller'in avukatlığını da yapmıştır.

  1964 doğumlu, Mehmet, Fatma - Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi - İngilizce - Serbest Avukat - Bekar.  AA-Haber 7​
   

Bu Sayfayı Paylaş