Esentepe Köyü Hakkında Bilgi Çaycuma Zonguldak

'Zonguldak Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 17 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Esentepe Köyü Hakkında Bilgi Çaycuma Zonguldak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  esentepe köyü bilgileri - esentepe köyü resimleri - esentepe köyü tanıtım  Esentepe, Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesine bağlı bir köydür.

  Esentepe köyü daha önceleri kışla köyünü mahallesiydi.eski adı uluköy olan bu köy en yüksekte olmasından ulu daha sonrada en yüksek köy olmasından vede cok esdiginden esentepe köyü olarak ismini degiştirilmesiner karar verilmiştir. kaynak SEZER GÜNAY

  Köyümüzün gelenekleri coktur saymakla bitmez.dügünleri cok meşurdur. köyün meşur yemekleri halıçka lokum mancarcorbası v.s kaynak SEZER GÜNAY


  Coğrafya

  Zonguldak iline 57 km, Çaycuma ilçesine 12 km uzaklıktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 343
  1997 320
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi NE TARIM nede hayvancılıktır artık bu işler yapımamaktadır.köydeki herkes birer artısdir hepsi emeklidir, özellikle köy şuanda ikiye bölünmüştür hacılar cok bilmişler.digerleride özgürlüge düşkünler. kaynak sezer günay.Köy ne artis nede hacıdır. BU KÖYDE TTK İŞÇİLİĞİ BİTTİĞİNDEN KÖY FUKARALAŞMIŞ VE ÇEVRE KÖYLERDE OLDUĞU GİBİ GENÇLERİMİZ BÜYÜK ŞEHİRLERE BOĞAZ TOKLUĞUNA KÖLELİK YAPMAYA GİTMİŞLER GERİDE KALAN YAŞLILARIMIZIN CENAZESİNİ KALDIRACAK GENÇ KALMAMIŞTIR.ACİLEN BUKÖYLERİMİZDEKİ GÖÇLERİ DURDURACAK ÇÖZÜMLERİ DERNEKLERİMİZ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ TARAFINDAN GÖZDEN GEÇİRİLİP ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ ÜST MAKAMLARA TAAA ANKARAYA KADAR ULAŞTIRMALARINI ÖNEMLE RİCA EDİYORUM.BU KÖYLER ŞUNLAR, BOSTANCILAR KÖYÜ,KIŞLA KÖYÜ KIRKLAR KÖYÜ İMAMLAR KÖYÜ VE,,,, ALLAHINI SEVEN BU KÖYLERİMİZİ GÖÇ BELASINDAN KURTARSIN SAYGILARIMLA İLÇEMİZDE BULUNAN PARTİ TEŞKİLATLARIMIZI ÇALIŞTIRALIM ONLARIN SÜREKLİ KAPILARINI AŞINDIRALIM ÇALIŞTIRIP ÇEVRELERİNE BAKMALARINI SAĞLAYALIM.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

  2004 - Hamit Bozacı
  1999 -
  1994 -
  1989 -
  1984 -

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Esentepe Köyü Hakkında Forum Tarih
Esentepe Köyü Hakkında Bilgi Sarıveliler Karaman Karaman Tanıtımı 25 Ocak 2011
Esentepe Köyü Hakkında Bilgi Karatay Konya Konya Tanıtımı 23 Ocak 2011
Esentepe Köyü Hakkında Bilgi Vakfıkebir Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010
Esentepe Köyü Hakkında Bilgi Kandıra Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 10 Haziran 2010
Esentepe Köyü Boyabat Sinop Sinop Tanıtımı 10 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş