Esenköy İlköğretim Okulu Bigileri Nazilli Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 5 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Esenköy İlköğretim Okulu Bigileri Nazilli Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Esenköy İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Nazilli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Esenköy İlköğretim Okulu Resimleri - Esenköy İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]


  .OKULUN TARİHÇESİ:

  .....Esenköy İlköğretim Okulu, ilk olarak 1928 yılında 3 yıllık ilkokul olarak eğitim öğretime Hamam Mahallesi camii avlusundaki küçük bir binada başlamıştır.1942 yılında şimdiki okul bahçesine okul binası yapılarak 5 yıllık eğitime geçilmiştir. Öğrenci mevcudunun artması sonucunda 1967 yılında 6 derslikli ek bina inşa edilmiştir. 1978-1979 Öğretim yılında eski binada Esenköy Ortaokulu eğitim-öğretime başlamıştır. 1991-1992 Eğitim- Öğretim yılında Esenköy İlkokulu-Ortaokulu birleşerek İlköğretim Okulu haline getirilmiştir. Aynı yıl Pilot Bölge uygulamasıyla Hamidiye ve Toygar Köylerinin öğrencileri, Esenköy İlköğretim Okuluna taşınmıştır.1997 yılında da İlköğretim Okulları 8 yıla çıkarılınca Hamidiye Köyü ile Toygar Köyü öğrencilerinin tamamı; Uzunçam Köyü, Yellice Köyü ve Beyerli Köylerinin II. Kademe öğrencileri taşıma merkezi olarak Esenköy İlköğretim Okuluna nakledilmiştir. 1999 yılında dershane yetersizliği ortaya çıkmış ve Devlet –Millet işbirliği ile 10415 tip projeli Okul binasının temeli atılmıştır. Binanın su basmanı, Okul Koruma Derneği ve Köy halkı tarafından yapılmış, 4 yıllık bir bekleme süresinin sonunda 14 Haziran 2004 yılında devlet tarafından tamamlanarak hizmete açılmıştır. Bugün 10 000 M2 bahçe içerisinde 2004 yılında inşa edilen 12 derslikli A Blok ve 1967 yılında inşa edilmiş olan 6 derslikli iki bina mevcuttur..

  .....A Blokta Müdür ve Müdür Yardımcısı odaları olmak üzere 2 idare, 1 Öğretmen Odası, 1 Ana Sınıfı, 1 Bilim ve Teknoloji Sınıfı ile 10 dershane bulunmaktadır. Kalorifer (fuel-oil) ile ısıtılmaktadır.

  .....B Blokta 1 Spor Odası, 1 Fen Bilgisi laboratuarı, 1 Kütüphane, 1 Arşiv, 1 İş Eğitimi Atölyesi ile 3 Dershane bulunmaktadır. Kalorifer ile ısıtılmaktadır..

  ÖĞRENCİ DURUMU(2009-2010)

  Okul Öncesi : 21

  İlköğretim Öğrencisi : 256

  Okulumuz taşıma merkezi olup;Hamidiye,Toygar ,Uzunçam,Yellice,Beyerli köylerinden öğrenci almaktadır.  Esenköy İlköğretim Okulu Aydın Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Esenköy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Esenköy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Esenköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Esenköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / NAZİLLİ

  Adı: ESENKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: ESENKÖY

  Telefon Numarası: 2563324001

  Faks Numarası:Bilgi Yok

  E-mail Adresi :esenkoyio@gmail.com

  254090@meb.k12.tr


  Web Adresi:Esenköy İlköğretim Okulu


  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Esenköy İlköğretim Okulu Forum Tarih
Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlköğretim Okulu Fethiye Muğla Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 9 Aralık 2010
Esenköy Köyü Hakkında Bilgi Pınarbaşı Kayseri Kayseri Tanıtımı 25 Ocak 2011
Esenköy Köyü Hakkında Bilgi Ereğli Zonguldak Zonguldak Tanıtımı 17 Haziran 2010
Esenköy Köyü Hakkında Bilgi Merkez Zonguldak Zonguldak Tanıtımı 17 Haziran 2010
Esenköy Köyü Hakkında Bilgi Of Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş