Eryılmaz'dan Gökçek'e çağrı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Siraç tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Eryılmaz'dan Gökçek'e çağrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eryılmaz'dan Gökçek'e çağrı

  A.A

  Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, “Melih Gökçek'e sesleniyorum; bağımsız ve ortak bir komisyon kuralım, ailelerimiz dahil mal varlığımızı araştırsın ve bütün gerçekler ortaya çıksın” dedi.

  Eryılmaz, hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “alnının açık, vicdanlanın temiz olduğunu” belirtti.

  “İddiaların meyveli ağacı taşlamaktan ibaret olduğunu ve her şeyin gün yüzüne çıkacağını” ifade eden Eryılmaz, şunları kaydetti:
  “AKP'nin tüm yöneticileri ve belediye başkanları ısrarla ve inatla mal varlıklarını açıklamaktan kaçınmaktadırlar. Son olarak Sayın Başbakan'ın, Sayın Deniz Baykal'ın televizyon ekranlarında mal varlıklarını açıklama davetini reddetmesi, bu konudaki kuşku ve endişeleri derinleştirmektedir. Benzer bir örneğini Ankara'da yaşıyoruz. Melih Gökçek hala mal varlığı konusunda var olan kuşkuları gidermemiştir. Melih Gökçek'e sesleniyorum; bağımsız ve ortak bir komisyon kuralım, ailelerimiz dahil mal varlığımızı araştırsın ve bütün gerçekler ortaya çıksın. Araştırmanın sonuçları kamuoyuna açıklansın ve bizler çıkacak bu sonucun gereği neyse onu gerçekleştirelim. Sayın Gökçek herkese 'Hodri meydan' diyecek cesareti gösterdiğine göre bu teklifi de kabul etmelidir. Bu, siyasi ahlakın ve etiğin gereğidir.”
   

Bu Sayfayı Paylaş