Ersular İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ersular İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ersular İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Hakkında - Ersular İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Tanıtım - Ersular İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez İletişim - Ersular İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Resimleri - Ersular İlköğretim Okulu - Necşehirdeki İlköğretim Okulları  [​IMG]


  Okulumuz 1983 yılında hayırsever rahmetli Abdullah ERSU tarafından yaptırılmıştır.Merkez Afat Evleri mahallesinde Halk Eğitim Merkezinin arka tarafındadır.Hükümet binasına uzaklığı bir kilometre civarındadır.350 Evler dolmuşu Okulumuzun hemen önünden geçmektedir.

  Okulumuzda 2 Anasınıfı, 16 Sabit Derslik, 1 Bilgi Teknolojisi Sınıfı, 1 Fen Bilgisi Labaratuarı, 1 Kütüphane, 1 Rehberlik Odası, 1 Öğretmenler Odası ve 2 idari odadan oluşmaktadır.

  1 Rehber, 2 Anasınıfı, 10 Sınıf ve 11 Branş öğretmeniyle yoluna devam eden eğitim yuvamızda; 1 Müdür Yardımcısı ve 3 Hizmetli görev yapmaktadır.42.si anasınıfı olmak üzere toplam 445 öğrencisi bulunan okulumuzda anasınıfında ikili,diğer sınıflarda normal öğretim yapılmaktadır.
  [​IMG]
  Misyonumuz
  Kurumumuzun var oluş nedeni öğrencilerimizdir. Bu nedenle, ailelerden kutsal birer emanet gibi devraldığımız öğrencilerimize;

  Türkiye Cumhuriyetinin insan haklarına dayanan millî, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olduğunu, Türkiye Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün teşkil ettiğini ve dünya milletleri ailesinin şerefli ve yapıcı bir üyesi olduğunu kavratmak,

  Müfredat programı çerçevesinde bilgi vermenin ve genel kültür kazandırmasının yanında onları kişilik ve ahlâkî karakter sahibi iyi birer yurttaş olarak yetiştirip onlara hayatın kapılarını açmak, kurumumuzun MİSYONUDUR dur.

  Vizyonumuz
  Bilgi çağına uygun örnek ve öncü bir eğitimle; bilgili, dürüst, erdemli, sorumluluk sahibi, özgüveni olan; milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlı; sevgi, saygı, şefkat ve yardımlaşma duygularına sahip; Vatanını, Bayrağını, Milletini, Atasını, Ailesini ve İnsanları severek yeşeren kaliteli gençler yetiştirecek bir okul olmaktır.
  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: NEVŞEHİR / MERKEZ
  Adı:
  ERSULAR İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: AFAT EVL. MAH.
  Telefon Numarası: 3842134268
  Faks Numarası: 3842137992
  kaynak:
  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ersular İlköğretim Okulu Forum Tarih
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012
Gedikpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Bitlis Tanıtımı 28 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş