Ermenistan Dışişleri Bakanı geliyor

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 12 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ermenistan Dışişleri Bakanı geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA(ANKA) – Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Türkiye'ye geliyor. Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Türkiye ile Ermenistan arasında “yoğun bir diplomasi trafiği”nin devam ettiği bildirirken Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbandyan'ın Türkiye'ye geleceğini söyledi.

  Babacan, “Ermenistan Dışişleri Bakanının bir Türkiye ziyareti söz konusu. Bütün bunlar üzerinde çalışıyoruz. Gündemi, programı belirlenince duyuracağız” dedi. İki ülke Cumhurbaşkanları arasındaki yeni bir görüşme olasılığına ilişkin olarak da Babacan, “Sayın Sarkisyan'ın Sayın Cumhurbaşkanımızla olacak bir görüşmesi için başka maçların beklenmesine kesinlikle gerek yok” dedi.

  Ali Babacan, Türkiye'yi ziyaret eden Cezayir Dışişleri Bakanı Murat Medelci ile düzenlediği ortak basın toplantısında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ermenistan mevkidaşı Serj Sarkisyan arasında kısa vadede yeni bir görüşme yapılması olasılığına ilişkin bir soruyu yanıtlarken, “Şu anda Türkiye ile Ermenistan arasında yoğun bir diplomasi trafiği devam ediyor” dedi.

  Türkiye, Azerbaycan ile Ermenistan arasında “üçlü toplantı” yapıldığını ve tekrarlanması yönünde bir mutabakat bulunduğunu belirten Babacan, “Herkes istiyor ama zamanı, gündemini iyi belirlemek lazım ki, somut sonuçlar alabilelim” dedi.

  Ali Babacan, kendisinin yakında Azerbaycan'ı ziyaret edeceğini bildirirken, “Ermenistan Dışişleri Bakanının bir Türkiye ziyareti söz konusu. Bütün bunlar üzerinde çalışıyoruz. Gündemi, programı belirlenince duyuracağız. Sayın Sarkisyan'ın Sayın Cumhurbaşkanımız ile olacak bir görüşmesi için başka maçların beklenmesine kesinlikle gerek yok. Benim beklentim, belki aylar ile ifade edilebilecek bir süre içerisinde böyle bir buluşmanın gerçekleşmesidir” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ermenistan Dışişleri Bakanı Forum Tarih
Dışişlerinden Ermenistan'a Açılım Uyarısı Yurt Dışı Haberler 19 Ocak 2010
2013 Ermenistan Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 12 Temmuz 2012
Ermenistan Tarihi Ülkeler Coğrafyası 11 Aralık 2011
Ermenistan ile aramızda bulunan sınır kapısının adı nedir? Ülke Kültürleri 30 Mayıs 2011
Ermenistan'ın uluslararsı telefon kodu nedir? Ülke Kültürleri 30 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş